Kakva golčina

Kožulj majstorijom sa 30 metara ispisao historiju!

Esmer Oštraković

Utakmica između Zrinjskog i AZ Alkmaara konačno je donijela nešto dobro i za navijače tima iz Mostara.

Naime, nakon što su na odmor otišli sa zaostatkom od tri gola, dosta bolje su domaći ušli u drugo poluvrijeme.

U 48. minuti Zrinjski je stigao do svoj historijskog, prvog gola u evropskim takmičenjima, a strijelac je bio Kožulj.

On je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa nekih 30 metara i majstorski matirao golmana AZ Alkmaara.

Treba dodati i to da je Ryan, bivši golman Arsenala koji sada brani u Az Almaaru bio jako loše postavljen u ovoj situaciji.

Gosti su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme, te se mora priznati da sasvim zasluženo vode u Mostaru.

Prvi gol postigli su u 10. minuti kada je Van Brederode ostao sam na drugoj stativi i matirao domaćeg golmana.

Mijnans je u 32. minuti iskoristio lošu reakciju odbrane Zrinjskog nakon odbrane Marića i pogodio za 2:0.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Zrinjski praktično nije imao pravu priliku u prvom poluvremenu.

Do kraja prvog poluvremena De Wit je u 44. minuti postigao i treći gol i tako potvrdio dominaciju gostiju na ovom susretu.