AZ se igra sa Zrinjskim u Mostaru, spektakl u Varšavi

Utakmice Konferencijske lige

Esmer Oštraković, foto: Admin Čaušević

U toku su utakmice 1. kola Konferencijske lige, a naravno u našoj zemlji dvije najzanimljive su ona u Mostaru, te utakmica u Varšavi.

Zrinjski je u Mostaru u prvom kolu ugostio ekipu AZ Alkmaara, ali već nakon prvog poluvremena ima zaostatak od tri gola.

Gosti su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme, te se mora priznati da sasvim zasluženo vode u Mostaru.

Prvi gol postigli su u 10. minuti kada je Van Brederode ostao sam na drugoj stativi i matirao domaćeg golmana.

Mijnans je u 32. minuti iskoristio lošu reakciju odbrane Zrinjskog nakon odbrane Marića i pogodio za 2:0.

Zrinjski praktično nije imao pravu priliku u prvom poluvremenu.

Do kraja prvog poluvremena De Wit je u 44. minuti postigao i treći gol i tako potvrdio dominaciju gostiju na ovom susretu.

Drugu utakmicu u okviru ove grupe igraju Legia i Aston Villa, a tamo je zaista pravi spektakl.

Domaća ekipa je dva puta vodila, ali Aston Villa se dva puta vraćala u prvom poluvremenu.

Već u 3. minuti Wszolek je matirao Martineza i pogodio za vodstvo domaćeg tima. Ipak, tri mintue kasnije bilo je 1:1. Duran je pogodio za poravnanje.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Novo vodstvo domaćinu donio je Muci u 26. minuti, ali je Digne spektakularnim golom u 39. minuti vratio stvari na početak.

Malo ko je mogao očekivati da će Legia pružiti ovako dobar otpor Aston Villi koja je na papiru bila apsolutni favorit.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

Drakula
Ja kad sam govorio 0 :32 gol razlika vi ste minuse pucali. 0 5 ce ovo zavrsit.
0 5
xX_Bosnian_Bull_Xx
Igman bi bolje odigrao ovu utakmicu, nikad losiju ekipu nisam vidio u evropskom takmicenju sto nemogu sloziti 2 pasa! Sramota, zeljeznicar ili sarajevo su tu trebali igrati ali korpucija u zemlji, ovaj zrinjski nebi pobjedio ni jednu utakmicu bez korpucije! Ovo u zivotu nisam vidio da jedna ekipa ovako igra, vidi se da bez korupcije nista neznaju, onako znaju da ce pobjediti i igraju kofol dobro, smijesno!