Omaleni ofanzivac
Fudbalski svijet se pita šta je sa Papu Gomezom? U tišini je donio drastičnu odluku i iznenadio sve!
Kad je bio na vrhuncu forme mogao je igrati gdje je želio, ali je birao ljubav prema Bergamu i Atalanti, ali zbog neslaganja sa trenerom GianPierom Gasperinijem otjeran je iz italijanskog kluba.
Papu Gomez je posljednju avanturu imao igrajući za Sevillu koja je odbila da produži ugovor sa nekada fantastičnim Argentincem.
U razgovoru za inostrane medije Gomez je iznenadio fudbalski svijet svojom odlukom pošto je najavio oproštaj od fudbala.
Sezona je odavno počela, iskusni 35-godišnjak je i dalje bez kluba te uopšte ne krije da ide u penziju što je i najavio u jednom intervju.
"Čekam pravu priliku, ako ne dođe, oprostit ću se. Uložio sam sve u fudbal ne želim da završim sa gorkim okusom", kazao je Argentinac.
"Gledajući nazad i činjenica da sam osvojio Svjetsko prvenstvo mi je još nerealna. Shvatio sam da se sav naporan rad u životu isplati."
"Sve što sam radio mi se isplatilo na način na koji to nisam očekivao", poručio je 167 cm visoki fantasista.
Gomez je u Evropu stigao još 2010. godine u Cataniju, a svoj najbolji fudbal je počeo igrati kada je upao u rane 30-te godine.
Bio je mozak Atalante kada se ovaj klub dizao do vrha italijanskog fudbala i može se smatrati pravim fudblaskim romantikom pošto nikad nije išao za novcem.
U posljednjoj sezoni je sa Sevillom osvojio Europa ligu, dok je sa Argentinom stigao do zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu.
S obzirom da se radi o najuspješnijoj sezoni, barem kada su medalje u pitanju, nije čudo zašto je Gomez praktično donio odluku da se oprosti od fudbala.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
Nije mu se dopalo
Erling Haaland žestoko prozvao klub zbog raskida ugovora!
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade