Bilo je mnogo uzbuđenja, a pobjednik je odlučen pred sami kraj

Plemićima se sigurno neće dopasti rezultat sa Villa Parka

Samir Mlaćo

Legija je večeras sa 2:0 savladala bh. prvaka Zrinjski te sada ima devet bodova u grupi u kojoj su još i Aston Villa te Alkmaar.

Plemići su na tri boda i u teškoj situaciji nakon četiri meča grupne faze Konferencijske, a uzbudljivo je bilo na meču u Engleskoj večeras.

Završilo je 2:1 za domaće., a Villa je povela već u trećoj minuti, no VAR je poništio pogodak Lengleta.

Gosti su bolje otvorila drugi dio i poveli preko Pavlidisa u 52. minuti, no nisu se dugo radovali. Egnlekim tim se vratio u 61. minuti preko Diega Carlosa, te je jasno bilo da ćemo gledati itekako uzbudljivu završnicu.

Tražila je velika drugi pogodak i to se isplatilo u 81. minuti. Luiz ubacuje, a Watkins završava posao za 2:1.

Ovim rezultatom i završio je meč na Villa parku, a Aston Villa sada ima na svom kontu također šest bodova kao i Legija.

Zrinjski i Alkmaar su na tri, te veoma teškoj situaciji. U narednom kolu Zrinjski će opet u goste, ovaj put Alkmaru.

U prvom meču sa Nizozemcima Plemići su napravili rezultat za pamćenje, te sigurno žele i sada iznenaditi.

Alkmaar je tada vodio 3:0 nakon 45 minuta, da bi Zrinjski u nastavku napravio nevjerovatan preokret i slavio 4:3.

U ostalim mečevima večerašnjeg programa Konferencijske lige vrijedi izdvojiti gostujuću pobjedi M. Tel Aviva kod Zorye 3:1, remi Slovan Bratislava i Lillea (1:1), kao i pobjedu Olimpije iz Ljubljane nad Klaksvikom 2:0.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Club Brugge je tako slavio pobjedu, ovaj put na svom terenu protiv Lugana 2:0, dok su sjajan meč odigrali Breidbalik i Gent.

Na kraju su gosti iz Belgije slavili 3:2.