Ronaldo je u 2023. godini zabio 53 gola i svejedno nije u Top 10 najboljih fudbalera u izboru IFFHS-a (Foto: EPA)

Portugalac se ne slaže s izborom

Ronaldo reagovao na poredak najboljih fudbalera 2023. godine - S nekoliko smajlija je sve rekao

Edmir Škorić

Cristiano Ronaldo za sebe uvijek misli da najbolji, pa mu je teško pao poredak najboljih fudbalera 2023. godine od strane Međunarodne federacije za fudbalsku historiju i statistiku (IFFHS).

Portugalski napadač i kapiten Al-Nassra iz Saudijske Arabije bio je najbolji strijelac u 2023. godini, ali ga nije bilo među 10 najboljih fudbalera u izboru IFFHS-a.

Prvo mjesto pripalo je zvijezdi Manchester Cityja Erlingu Haalandu, iza kojeg je smješten PSG-ov Kylian Mbappe, a Ronaldov vječiti rival Lionel Messi završio je treći.

IFFHS je na četvrto mjesto stavio Rodrija iz Manchester Cityja, Jude Bellingham iz Reala je peti, a Kevin De Bruyne iz Cityja šesti iako nije igrao dobar dio godine zbog jedne povrede.

U Top 10 su još Harry Kane, Bernardo Silva, te Vinicius Junior. Portugali list A Bola objavio je na svom profilu na Instagramu IFFHS-ovu grafiku sa 10 najboljih fudbalera za 2023. godinu, a a među komentarima se našao i komentar slavnog Ronalda.

On je postavio nekoliko emotikona koji "plaču od smijeha" i na taj način jasno poručio šta misli o izboru.

Ronaldov komentar je dobio preko 15.5000 lajkova, dvostruko više od lajkova koje je dobila sama objava koju je komentarisao.

Očekivano, razvila se žestoka rasprava ispod komentara, Ronaldovi fanovi su stali u njegovu odbranu, drugi pak tvrde da je Portugalčevo davno prošlo i da je poredak realan.

S dva gola u utorak protiv Al-Ittihada stigao je Ronaldo do 53 gola u kalendarskoj godini i tako nadmašio Kanea i Mbappea koji su u proteklih 365 dana dali po 52 gola. Erling Haaland, kojeg IFFHS smatra najboljim fudbalerom godine, postigao je 50 golova u 2023.

Haaland bi mogao igrati sutra protiv Sheffield Uniteda i time bi imao priliku da popravi skor, a nedostaje mu hat-trick da se izjednači s Ronaldom.

Ipak, pitanje je hoće li Pep Guardiola riskirati s njim jer je bio povrijeđen, a rival nije baš isuviže težak da se Pep ne bi oslonio na neke druge igrače u napadu, ali vidjet ćemo kako je to zamislio katalonski stručnjak.

Prije dva dana City je slavio na Goodisonu protiv Evertona sa 3:1, a Norvežanina nije bilo u sastavu zbog pvorede stopala.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.