Na kraju bez pobjednika

Remi Rome i Atalante, nervozni Mourinho obilježio susret

Esmer Oštraković

Roma i Atalanta su podijelili bodove u derbiju 19. kola Serie A, a konačan rezultat ove utakmice bio je 1:1.

Već na samom otvaranju utakmice šok za domaće igrače i navijače. Igrala se osma minuta kada su gosti došli do vodstva, a strijelac gola bio je Koopmeiners.

Do 21. minute nije bilo ozbiljnijih prilika, a onda je Lukaku dobro šutirao, međutim gostujući golman brani njegov pokušaj.

Samo minut kasnije dobra šansa za goste. De Ketelaere se našao u prilici, ali istakao se domaći golman.

Bove je u 35. minuti imao priliku da vrati stvari na početak, ali nije iskoristio priliku u kojoj se našao.

Minut kasnije Karsdorp šutira sa vrha šesnaesterca, ali je u posljednji trenutak reagovao jedan gostujući fudbaler.

Poravnanje Romi u 39. minuti donio je Dybala. Naime, dosuđen je penal za domaći tim, a siguran izvođač bio je pravo Argentinac.

Sve do 56. minute nije bilo prilika, a onda se Uijsen našao u šansi. Fenomenalno je ponovo intervenisao Carnesecchi.

Zabila je Atalanta gol dvije minute kasnije. Scamacca je matirao domaćeg golmana, ali gol je poništen zbog faula u napadu.

Dybala je mogao postići svoj i Romin drugi gol na ovoj utakmici u 62. minuti, ali se ponovo istakao Carnesecchi.

Posljednju pravu priliku na utakmici imao je Lukaku u 80. minuti, ali je promašio pravi zicer.

Vrijedi dodati i to da je Mourinho dobio crveni karton u 94. minuti nakon velikog protesta prema sudiji. Osim toga sredinom prvog poluvremena imao je prigovore na suđenje kada je dobio žuti karton.

Utakmica je tako završena bez pobjednika, a Atalanta je nakon ovog remina ostala na 6. mjestu sa 30 osvojenih bodova.

Roma se nakon podjele bodova nalazi na osmom mjestu sa jednim bodom manje od Atalante.