Manchester United i Tottenham remizirali su 2:2.

Remi Uniteda i Tottenhama

Četiri gola na meču, ali ne raduju se ni Crveni đavoli ni Spursi

Eldar Ganibegović

U okviru 21. kola engleske Premier lige sastali su se Manchester United i Tottenham. Konačan rezultat glasio je 2:2.

Manchester United već u drugoj minuti dolazi do prednosti. Rasmus Hojlund je lijepo pogodio za 1:0.

Rodrigo Bentancur je imao šansu da izjednači u 12. minuti, no njegov je šut blokiran. Mrežu Uniteda za poravnanje rezultata nakon toga trese Richarlison u 19. minuti.

Na odmor Manchester United odlazi pri vodstvu. Novu prednost Crvenim đavolima u 40. minuti donio je Rashford.

Mogao je Tottenham u nadoknadi prvog dijela do novog izjednačenja, no Romero je glavom pogodio prečku.

Odmah na startu drugog dijela Spursi dolaze do poravnanja. Rodrigo Bentancur je šutirao po sredini gola i poravnao rezultat.

Scott McTominay i Marcus Rashford imali su još dobre šanse za domaće do kraja utakmice i to je skoro sve što vrijedi izdvojiti iz drugog dijela, te je do kraja meča ostalo 2:2.

Nakon ovog remija s 40 bodova je Tottenham na petom mjestu, pet manje ima od vodećeg Liverpoola. Manchester United je sedmi s 32 boda.

Naredno kolo Unitedu donosi gostovanje kod Wolvesa, dok će Spursi na svom terenu u Londonu ugostiti Brentford.

Podsjetimo, ranije danas remizirali su bez golova Everton i Aston Villa.

Premiership, 21. kolo:

Manchester United - Tottenham 2:2 (Hojlund 2', Rashford 40'; Richarlison 19', Bentancur 46')