Rayo Vallecano uzeo bod

Dvije reakcije VAR-a za podjelu bodova - Real Madrid kiksao u gostima

Esmer Oštraković

Fudbaleri Real Madrida kiksali su na gostovanju kod Rayo Vallecana i utakmcia je završena podjelom bodova. Konačan rezultat bio je 1:1.

Već u trećoj minuti domaći su došli do gola. Strijelac je bio Joselu, ali njegov gol je prvo poništen zbog ofsadja.

Ipak, nakon konsultacija sa VAR-om utvrđeno je da nedozvoljene pozicije nije bilo, te je gol priznat.

Na naredni priliku čekalo se do 24. minute kada je Camavinga spriječio napad domaćima, a igrači Rayo Vallecana tražili su penal.

Ponovo se u sve uključio VAR i dosuđen je penal jer je Camavinga igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Raul de Tomas je šutirao penal i postigao je gol, te je vratio stvari na početak, a tada se igrača 27. minuta.

Deset minuta kasniej Valverde je bio u dobroj prilici, ali je pogodio stativu.

Nakon toga zaista se ništa nije desilo što bi se moglo izdvojiti kao ozbiljnija šansa sve do 80. minute.

Kroos je bio u prilici, šutirao je, ali je golman domaćih jako dobro reagovao. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Real Madrid je ostao na prvom mjestu, ali sada Girona ima šansu da smanji rezultatski zaostatak na tri boda ukoliko ostvari pobjedu u svojoj narednoj utakmici.

Rayo Vallecano je 14. na tabeli sa 25 osvojenih bodova.