Prva liga FBiH

Stupčanica iskoristila kiks Slobode, klubovi iz ZDK danas bolje da nisu igrali

Eldar Ganibegović

Bitka za elitni rang se nastavlja. Stupčanica je danas iskoristila kiks Slobode i primakla se na tabeli, dok su klubovi iz ZDK mahom poraženi, izuzev kakanjskog Rudara.

U okviru 19. kola Prve lige FBiH danas je Stupčanica u Olovu rezultatom 4:0 slavila protiv TOŠK-a i primakla se na vrhu tabele Slobodi koja je remizirala 1:1 kod Gradine.

Igrala se 15. minuta kada Kulić dobija crveni karton i ostavlja goste na cjedilu, Miličević spašava zicer u 28. minuti i pored toga, a onda u drugom poluvremenu potom gostiju iz Tešnja.

Mehanović je pogodio u 52. minuti, samo četiri minute kasnije pogađa i Mujarić, koji je u 79. minuti pogodio za za 3:0, da bi u 90. minuti Mehanović stavio tačku na i.

Klubovi iz ZDK definitivno nisu briljirali. Kakanjski Rudar je remijem 0:0 osvojio bod kod Gornjeg Rahića i to je jedini pozitivan rezultat timova iz ovog kantona.

Čelik je gostovao kod Goražda, a domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 2:0.

Rašević je u 60. minuti iz slobodnjaka doveo domaće u vodstvo, da bi Jamaković sve riješio pogotkom u 82. minuti meča.

Mladost je u Kaknju poražena od Tomislava. Bilo je 2:0 za goste iz Hercegovine, a strijelci su bili Bautista i Šiško.

Ovome dodajmo da je kao šlag na tortu timova iz ZDK i Simm Bau poražen 3:1 na gostovanju kod Zvijezde.