Srećom, nije utjecalo na konačan ishod
Vukli pogrešne linije: Sudije napravile cirkus na meču Lige nacija, nemoguće šta je poništeno
Džaba i VAR ako u VAR sobi sjede pogrešni ljudi. Vidjelo se to sinoć na utakmici Lige nacija.
U 6. kolu C divizije Lige nacija Švedska je sinoć na svom terenu slavila protiv Azerbejdžana rezultatom 6:0.
Kuluševski je doveo domaće u vodstvo u 10. minuti, da bi onda Gyokeres postigao dva pogotka do odlaska na odmor.
Drugo poluvrijeme ista priča. Prvo Kuluševski u 57. minuti, a onda do kraja Gyokeres još dva.
Uprkos pobjedi svoje reprezentacije, ovu utakmicu po lijepom neće pamtiti Alexander Isak i to zbog nevjerovatne situacije.
Igrala se druga minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen.
Suci u VAR sobi su povukli pogrešne linije, tačnije u pogrešnom momentu i napravili su pravi cirkus.
Naime, Isak je bio u ofsajdu u trenutku kada je lopta išla do Gyokeresa, a ne kada je išla prema njemu, no svejedno je gol poništen.
Jon Dahl Tomasson, selektor u reprezentaciji Švedske, komentarisao je ovo i bio jako direktan:
"Izvan sebe sam, svi igrači su izvan sebe! Ne razumijem. Za mene je to čisti gol, ali šta sad možemo, ne možemo ništa promijeniti."
Dobra stvar u ovome svemu jeste ta što poništen gol Isaka nije direktno utjecao na rezultat utakmice, odnosno Švedska je svejedno upisala sigurnu pobjedu i tri boda.
A noć za Isaka se mogla popraviti u drugom poluvremenu kada je imao šansu da zabije s bijele tačke, ali je promašio penal.
Spomenimo da su sudije bili Poljaci. U VAR sobi je glavni bio Pawel Malec, a pomagao mu je Daniel Stefanski.
Dodajmo ovome da je Švedska završila prva u grupi 1 C divizije sa 16 bodova i izborila je direktan plasman u B diviziju.
Iza je završila Slovačka koja će razigravati s jednom trećeplasiranom selekcijom u B diviziji.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Obraćanje medijima u Plavom salonu
Adžem: Bolji smo tim, imali smo manje sreće
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Pred evropske utakmice
Novi Pazar iza ponoći potvrdio transfer: Stigao fudbaler koji je dobro poznat bh. javnosti
Onda je shvatila da nije realno