Jednoglasna odluka sudija
Sarajlija Kenan Hanjalić nije mogao šokirati svijet - Fury je pobijedio! · Udarna vijest
Bh. bokser Kenan Hanjalić poražen je večeras u Budimpešti od Tommyja Furyja jednoglasnom odlukom sudija nakon šest rundi borbe.
Kenan Hanjalić večeras je dobio šansu da se borbi protiv jednog od braće Fury. Tommy je poznata faca iz svijeta boksa i televizije i odlučio je da se konačno ozbiljno posveti boksu.
Za protivnika je odabrao Sarajliju Kenana Hanjalića (5-1) koji je u meč uskočio umjesto nekadašnje MMA zvijezde Darrena Tilla. Fury je naravno bio veliki favorit i na kraju je dobio meč.
Tommy je od početka kontrolisao meč, ali Hanjalić mu nije dozvoljavao da se razmaše previše, pa je u jednom trenutku počela i prljava igra po kojoj su Furyjevi poznati.
Bilo je tu udarca u potiljak, upozorenja sudije su bila stalna, a zatim u trećoj rundi slijedi nizak udarac ispod pojasa koji je usporio bh. boksera.
Zatim u četvrtoj rundi Hanjaliću sudije oduzimaju bod i bilo je jasno da mu samo nokaut donosi pobjedu u ovom meču jer znalo se dobro gdje će otići sudijska odluka.
Išao je Kenan konstantno naprijed, tražio je taj jedan udarac kojeg nažalost nije dočekao, iako je nekoliko puta dobro pogodio Furyja.
Odluka je otišla u ruke sudija. Oni su jednoglasno pobjedu dali Britancu.
Nokaut u četvrtoj rundi
Momak iz Čapljine večeras je ušao protiv Furyja u ring - Završilo je bolno!
Tommy je došao do 11. pobjede u karijeri (11-0), dok je Hanjaliću ovo drugi porazu sedmom profesionalnom nastupu (5-2).
"Vratio sam se. Za 12 mjeseci sam došao ponovo vrha nakon što sam bio na samom dnu", poručio je Fury nakon pobjede i prozvao je svog bivšeg rivala Jakea Paula.
"Jake Paul je kučkica koja bježi. Majstore, ruke su sad dobro. Večeras sam se borio s pravim frajerom koji ima preko 100 amaterskih borbi i koji je je*eno iskusan i žestok. Jake Paul - naredni put ćeš biti nokautiran", poručio je Fury.
Nakon ove borbe Kenan Hanjalić je sigurno otvorio vrata Velike Britanije. Neće biti iznenađenje ako ga budemo gledali u predborbama velikih događaja.
Pokazao je izuzetan kvalitet, ali je Fury večeras ipak bio bolji i zasluženo je pobijedio.
Sada su i pred Britancem novi izazovi. Konačno je spreman ostaviti sve po strani i posvetiti se boksu.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Sjajan potez selektora Zmajeva
Svi su vidjeli šta je Barbarez uradio nakon gola Alajbegovića, ovo su doživjeli samo rijetki!
Dosta toga je jasnije
Srbe će tek sada da zaboli poraz od Turske, hvataju se za glavu: "Ovo je pakao"
Nakon remija sa Čelikom
Janković nezadovoljan: "Ne sviđaju mi se scene nakon utakmice"
I on se oglasio zbog dešavanja u Srbiji
Niko nije zadao takav udarac Vučiću kao Vidić, legenda ne želi da šuti: "Nećemo da kriminalci..."
Srbija sutra igra protiv Latvije