photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Skupo će se platiti ispadanje iz LP

Zvezdan Terzić na konopcima, potpuna rasprodaja na Marakani, Crvena zvezda ostaje bez pola tima

Midhat Šljivak

Crvena zvezda neće ove sezone igrati Ligu prvaka. Šampion Srbije je ispao u play-offu od kiparskog Pafosa i sada čeka žrijeb Evropske lige. Novčani gubitak je ogroman, pa će u narednim danima na Marakani uslijediti potpuna rasprodaja.

Noć katastrofe je iza Crvene zvezde. Prvak Srbije je na brutalan način ostao bez plasmana u Ligu prvaka, gdje će igrati kiparski Pafos.

Zvezda je ispadanjem iz Lige prvaka sama sebi napravila 'rupu' u budžetu od 35 miliona eura. Planirano je da se sa Ligom prvaka, utakmicama, transferima i prodajom ulaznica, dođe do zarade od 100 miliona eura, ali od toga neće biti ništa.

Aktiviran je odmah plan B. To je zarada od 75 miliona eura u slučaju da se igra Evropska liga, a za sada je tim inkasirao 40 miliona eura.

Od UEFA nagrada, ulaznica i prodaje igrača crveno-bijeli su inkasirali 40 miliona eura, pa je sada potrebno da se dođe do planirane cifre plana B.

Nakon Pafosa niko ne očekuje spektakularan nastup beogradskog kluba u ovom takmičenju, pa se većina novca za 'krpljenje rupe' očekuje od prodaje igrača.

Zvezda bi u narednim danima trebala prodati nekoliko fudbalera i uzeti nešto više od 30 miliona eura.

Na izlaznim vratima je Senegalac Cherif Ndiaye koji ide u Ujedinjene Arapske Emirate. Osam miliona eura zaradit će Zvezda na ovom transferu.

Očekuje se i odlazak 18-godišnjeg Veljka Milosavljevića. Engleski klubovi Bournemouth i Brighton vode bitku za njegov potpis, a crveno-bijeli traže barem 13 miliona eura.

Pokušat će sa njim i srušiti rekordni transfer, no mnogo je realnija cifra koja se spominje.

Koreanac Seol će također put Engleske. Očekuje se transfer u Sheffield United vrijedan pet miliona eura, a istu cifru klubu bi mogao donijeti i Slovenac Timi Maks Elšnik.

Na izlaznim vratima su i Felicio Milson kojeg Zvezda cijeni četiri miliona eura, te golman Omri Glazer (1.5 milion).

Očigledno je da na Marakani slijedi totalna rasprodaja. Zvezdan Terzić je na konopcima i mora reagovati na najteži mogući način, a to je prodaja igrača.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Naravno, očekuje se i dolazak određenih igrača i vidjećemo kako će Terzić u saradnji sa sportskim direktorom Markom Marinom i ostatkom rukovodstva sve riješiti.

Veliko je razočarenje na Marakani, ali život ide dalje i sada se čeka petak i žrijeb za Evropsku ligu.