Borussia Dortmund opravdano strepi, mogli bi ostati bez jednog od najvažnijih igrača ove zime.
Chelsea bi već tokom zime mogao povući Aarona Anselmina s posudbe u Borussiji Dortmund. Kako ekskluzivno javlja Sky Sport, argentinski defanzivac mogao bi napustiti Signal Iduna Park znatno ranije nego što se očekivalo.
Razlog leži u do sada nepoznatoj klauzuli koju su Dortmund i Chelsea dogovorili prilikom ljetnog posla. Prema toj odredbi, londonski klub ima pravo da u januaru aktivira opciju povratka igrača, pod jednim jasnim uslovom.
Naime, Anselmino nije dosegao unaprijed definirani minimum minutaže u dresu Borussije. Da jeste, Chelsea bi automatski izgubio pravo na zimsku opciju.
Mladi štoper je potrebne minute mogao skupiti u posljednja dva meča godine, protiv Freiburga (1:1) i Borussije Mönchengladbach (2:0), ali ga je u tome spriječila povreda zadnje lože.
Ishod je jasan: Chelsea sada ima otvorena vrata da reaguje.
Anselmino je ove sezone nastupio u deset od 22 moguće takmičarske utakmice, sakupivši ukupno 564 minute. Prije tri sedmice trener Borussije Niko Kovač djelovao je poprilično sigurno:
“Sa Chelseajem je sve dogovoreno. On je naš igrač i očekujem da ostane do kraja sezone”, rekao je tada hrvatski stručnjak.
Međutim, situacija se u međuvremenu zakomplikovala. Iako u Dortmundu vjeruju da Chelsea neće iskoristiti zimsku klauzulu, jasno je ko ima jaču pregovaračku poziciju.
Klub s Stamford Bridgea može u svakom trenutku povući potez, naročito u slučaju kadrovskih problema.
Borussiji nadu daje činjenica da se Anselmino izuzetno dobro osjeća u Dortmundu te je već dao do znanja da bi rado ostao u klubu i nakon 2025. godine.
Argentinac, kojeg navijači i tabloidi zbog beskompromisnog stila igre već zovu “El Grätsche”, nakon početnih problema s povredama izrastao je i u standardnog člana zadnje linije u formaciji s trojicom u odbrani, uz Nica Schlotterbecka i Waldemara Antona.
Ipak, bez obzira na sve, plan ostaje isti: Anselmino se na ljeto vraća u Chelsea. Borussia nema opciju otkupa, a trajni transfer je praktično isključen.
U Londonu Argentinca izuzetno cijene i s njim ozbiljno računaju u srednjoročnim planovima.
Anselminov dolazak u Dortmund bio je dio šireg dogovora u transferu Carneyja Chukwuemeke vrijednom 25 miliona eura. Za jednogodišnju posudbu BVB će platiti nešto više od dva miliona.
U moru skupih, ali zasad razočaravajućih pojačanja poput Chukwuemeke, Fabija Silve i Jobea Bellinghama (ukupno preko 80 miliona eura), upravo je “jeftina” posudba Anselmina ispala pun pogodak.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nakon svih dešavanja u posljednje vrijeme
Na stolu ponude iz šest liga, ali sve je gotovo! Poznato je gdje Salah nastavlja karijeru!
Izbor najboljih u Rijeci
Livaja izgubio titulu najboljeg, ali sve je zasjenila njegova bivša u haljini s prorezom
Meč sezone na Old Traffordu