Pobjedom u gostima protiv Omana 1:2, reprezentacija Japana je praktički osigurala plasman na SP jer ima čak osam bodova više od prvih pratitelja Australije, Iraka i Omana, s tim da Australija ima susret manje.
Na stadionu u Muscatu, Japan je poveo golom Kiyotake u 20.minuti, nakon loše reakcije odbrane Omana. Domaća selekcija je uspjela izjednačiti u 77.minuti preko Ahmeda Mubaraka, ali je na kraju ostala bez bodova.Minutu prije kraja Shinji Okazaki je postigao gol na asistenciju Yasuhita Enda.
Irak je na ''domaćem'' terenu u Dohi bio bolji od Jordana, a jedini gol na ovoj utakmici je postigao Hammadi Ahmed četiri minute prije kraja. Ovo je prva pobjeda Iraka u ovoj fazi kvalifikacija nakon koje se bodovno poravnao sa Australijom i Omanom te je još uvijek u igri za drugo mjesto koje vodi u Brazil.
U grupi A sada je na vrhu uZbekistan koji je pobjedio Iran u Teherenu golom Ulugbek Bakajev u 71.minuti. Uzbekistan ima bod više od Južne Koreje koja ima utakmicu manje.Katar je lijepim golom Urugvajca Quintana slomio otpor Libanona i ima sedam bodova baš kao i Južna Koreja.
Na SP će se plasirati po dvije najbolje reprezentacije iz svake grupe, dok će trećeplasirani sastavi razigravati međusobno za pravo igranja u dodatnim kvalifikacijama protiv pete selekcije iz južnoameričkih kvalifikacija.
Promo
Adrenalinski spektakl privukao brojne učesnike i publiku, trčao i gradonačelnik
Bihać - grad adrenalina i izazova: Mozzart podržao prvu OCR SpectRun trku
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije baš previše dobro
Samo tri dana nakon utakmice sa Austrijom iz Njemačke stižu jako loše vijesti za Barbareza!
Press konferencija Hrvatske
Dalić zbog njih godinama trpio kritike, a večeras je dočekao najslađu osvetu: "Meni je to svetinja"
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Ne računaju na njega