Baždarević ostao selektor

Sedmica Zmajeva: Irska zaboravljena, Pjanić i Džeko pogađali

S. Bošković

Sedam dana je prošlo nakon neočekivanog ispadanja iz baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine.

Naša selekcija je protiv Irske na Bilinom polju, u magli, odigrala 1:1, a onda smo u Dublinu bili nemoćni i poraženi sa 2:0.

I prije početka utakmica baraža selektor Mehmed Baždarević je produžio ugovor sa Nogometnim/fudbalskim savezom  Bosne i  Hercegovine gdje je ustanovljeno da će bez obzira na ishod baraža Baždarević ostati selektor.

Fudbaleri su se iz Dublina vratili klupskim obavezama koje su bile na redu proteklo vikenda. Miralem Pjanić i Edin Džeko postigli su golove za Romu, Tino - Sven Sušić je odigrao veoma dobru utakmicu za Hajduk, gdje je postigao gol i asistirao za još jedan.

Izet Hajrović i Haris Medunjanin i dalje ne mogu da se izbore za mjestu u Eibaru, odnosno Deportivu.

1. Asmir Begović (Chelsea)

Chelsea je u subotu napokon prekinuo niz loših rezultata pobjedom protiv Norwicha (1:0). Asmir Begović na golu Plavaca proveo je svih 90 minuta i imao je par veoma dobrih intervencija.

2. Ibrahim Šehić (Qarabag)

Qarabag je nastavio prvenstvo u Azerbejdžanu pobjedom od 3:0 protiv Kapaza. Ibrahim Šehić nije imao većih problema na golu, te je dosta dobro odradio čitav susret.

3. Jasmin Burić (Lech)

Jasmin Burić u dresu Lecha protekle sedmice je odradio dva susreta i u oba susreta je sačuvao mrežu netaknutom.

U četvrtak protiv Zaglebie, u kup utakmici, Lech je slavio s 1:0, a pobjedu je aktuelni prvak Poljske upisao i protiv ekipe Pogona (2:0).

4. Toni Šunjić (Stuttgart)

Stuttgart je na domaćem terenu ponižen od Augsburga rezultatom 4:0, a Toni Šunjić  je zamijenjen nakon 27. minuta igre.

5. Ognjen Vranješ (Gaziantepspor)

Gaziantepspor svoj ligaški susret u prvenstvu Turske igra danas.

6. Emir Spahić (HSV)

Zbog povrede Emir Spahić je nakon pola sata igre napustio teren na susretu između HSV-a i i Borussije Dortmund (3:1).

7. Ermin Bičakčić (Hoffenheim)

Bičakčić je u porazu Hoffenheima od Herthe (0:1) na terenu proveo svih 90 minuta.

8. Mensur Mujdža (Freiburg)

Freibrug je s visokih 4:1 bio bolji od Paderborna. Mensur Mujdža je, zbog povrede zadobivene u dresu reprezentacije, čitav susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.

9. Sead Kolašinac (Schalke)

U porazu svog tima od Bayerna (3:1) Sead Kolašinac je čitav susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.

10. Edin Cocalić (KV Mechelen)

KV Mechelen je savladao Oostende rezultatom 2:1, a Cocalić je na poziciji stopera odigrao čitav susret.

11. Ervin Zukanović (Sampdoria)

Sampdoria je poražena od Udinesea minimalnim rezultatom 1:0.  Ervin Zukanović je bio blizu toga da na terenu provede čitav susret, no u posljednjoj minuti je dobio crveni karton zbog veoma oštrog starta nad protivničkim fudbalerom.

12. Mario Aničić (Astana)

Prvenstvu u Kazahstanu je završeno i Aničić nije imao klupskih obaveza na terenu.

13. Muhamed Bešić (Everton)

Everton je deklasirao Aston Villu sa rezultatom 4:0, a Muhamed Bešić nije bio u konkurenciji za ovaj meč.

14. Miralem Pjanić (Roma)

Roma je remizirala sa Bolognom rezultatom 2:2. Miralem Pjanić postigao je prvi gol za Vučicu za bijele tačke, te je na terenu proveo čitav susret.

15. Srđan Grahovac (Rapid Beč)

Rapid je u gostima s visokih 6:1 bio bolji od Mattersburga, a Srđan Grahovac odigrao je sjajnih 90 minuta za pobjednički tim.

16. Anel Hadžić (Sturm Graz)

U porazu Sturma od Red Bull Salzburga (3:1) Hadžić je igrao do 89. minute.

17. Haris Medunjanin (Deportivo La Coruna)

Deportivo iz La Corune rezultatom 2:0 slavio je protiv Celte iz Viga, a Haris Medunjanin nije bio u opcijama za ovaj meč.

18. Tino - Sven Sušić (Hajduk Split)

Hajduk je visokim rezultatom 4:0 savladao ekipu Intera iz Zaprešića. Tino - Sven Sušić je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone i postigao je pogodak, te upisao jednu asistenciju.

19. Sejad Salihović (Guizhou)

Prvenstvo u Kini je završeno i Sejad Salihović nije imao klupskih obaveza.

20. Senad Lulić (Lazio)

U remiju Lazija i Palerma (1:1) Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta i pružio veoma dobru partiju na terenu.

21. Rade Krunić (Empoli)

Empoli je remizirao sa Fiorentinom rezultatom 2:2, a Rade Krunić je u igru ušao u posljednjih 15 minuta utakmice.

22. Edin Višća (Basaksehir)

Basaksehir svoj ligaški susret igra danas protiv Gaziantepspora.

23. Izet Hajrović (Eibar)

Izet Hajrović ponovno nije bio u planu trenera Eibara, Mendilibiara, za neki ligaški susret. Tim našeg reprezentativca remizirao je sa Villarreaom 1:1.

24. Edin Džeko (Roma)

Edin Džeko bio je precizan sa bijele tačke u 72. minuti protiv Bologne. Unatoč tome što je postigao gol Roma nije uspjela doći do pobjede. Susret je završio 2:2.

25. Ermin Zec (Gabala)

Ermin Zec zbog povrede nije bio u konkurenciji za susret između Gabale i SumQayita (2:2).

26. Vedad Ibišević (Hertha)

Vedad Ibišević zbog suspenzije od četiri utakmice nije konkurisao za ligaški meč Herthe protiv Hoffenheima (1:0).

27. Milan Đurić (Cesena)

U meču između Cesene i Vicenze (1:1) Milan Đurić nije bio ni na klupi.

28. Armin Hodžić (Dinamo Zagreb)

Armin Hodžić je zadobio povredu ramena u susretu Dinama i Slaven Belupa (2:1), te će izbivati van terena do kraja jeseni.