Rukometaši Čelika i Krajine iz Cazina večeras su u dvorani na Bilmišću u Zenici, pred oko 300 gledalaca odigrali utakmicu 14.kola Premijer lige, odnosno prvu utakmicu u nastavku prvenstva nakon zimske pauze.
U prelaznom roku mijenjale su obje ekipe, domaći su se više oslonili na domaće igrače, dok su se gosti pojačali iskusnim igračima poput Bezbradice i Stojisavljevića.
Prije početka utakmice predsjednik RK Čelik, Sanel Hasanović uručio je dres, te prigodan poklon nekadašnjem golmanu ovog kluba Ubertinu Kovačeviću, koji je obolio, te se nalazi u invalidskim kolicima.
U prvom poluvremenu igralo se izjednačeno, obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a bilo je tu i dosta grešaka, očito zbog važnosti utakmice, koja je za obje ekipe jedna od važnijih u borbi za opstanak. Kada je u pitanju prvo poluvrijeme u domaćoj ekipi su se istakli Bajramović i Skopljak, dok je kod gostiju nezaustavljiv bio Srđan Savić. Prvi dio utakmice okončan je vodstvom Čelika rezultatom 16:15.
Zeničani su dobro krenuli u drugom poluvremenu, te su zahvaljujući golovima Begovića, Bajramovića i Pandžića u 43.minuti imali pet golova prednosti 24:19. Nastavili su domaćini dobro igrati, nošeni navijanjem domaće publike u 46. minuti ponovo golom sjajnog Begovića imali su plus šest 26:20. Zahvaljujući Ajdinu Tufekčiću večeras odličnim na golu domaće ekipe Zeničani u 50.minuti vode rezultatom 28:21. Gosti u drugom poluvremenu osim danas sjajnog Savića nisu imali raspoloženog igrača, koji bi mogao preokrenuti rezultat u korist gostiju iz Cazina.
Zadnjih 10 minuta utakmice crno-crveni su sačuvali prednosti, te su upisali šestu pobjedu. Gosti su ovim porazom u veoma teškoj situaciji, te sada već mnogo zaostaju za ekipama koje se bore za opstanak. Konačni rezultat na kraju bio je 35:32 (16:15) za ekipu Čelika.
Najbolji pojedinci u domaćoj ekipi bili su: Enes Skopljak s osam, Marko Pandžić sa sedam, te Edvin Begović sa šest golova. Bez obzira na ove pojedince, igrač utakmice je domaći golman Ajdin Tufekčić koji je utakmicu završio s 20 odbrana.
U redovima gostiju Srđan Savić je postigao sjajnih 14 golova, dok je Marko Stojisavljević postigao četiri gola.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Kakve riječi teniske ikone