Košarkaši Budućnosti lagano su pobijedili Igokeu 81:59 u susretu 13. kola ABA lige.
Bez većih problema je podgorički tim stigao do trijumfa protiv bh. prvaka. Od prve do posljednje minute su imali vodstvo i stigli su do 11 pobjede u sezoni.
Nakon prve četvrtine bilo je plus sedam (19:12). Budućnost je dominirala parketom i do poluvremena su uspjeli da povećaju prednost na 15 razlike, 44:29.
Igokea je izgledala nemoćno i u nastavku. Nisu uspijevali previše ugroziti domaći sastav i prednost je povećana nakon 30 minuta igre, a Budućnost je u posljednju dionicu ušla sa 18 razlike, 60:42.
Do kraja meča Budućnost je dodatno povećala prednost na konačnih plus 22 (81:59) i novu pobjedu.
Suad Šehović je ubacio 18 poena u ovom meču, Nemanja Gordić je dodao 16, dok je kod Igokee Malcom Lee ubacio 15 poena.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se Goran Vučević
Hajduk priprema teren za bombu u rangu Rakitića i Perišića: "Naglasit ću samo jedno ime, zove se..."
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Andrija Maksimović konačno otišao
U Beogradu ostvaren rekordan transfer, ovakve cifre se ne pamte: "Lopov osjeća da mu je kraj"
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Čeka nas dosta uzbuđenja