Prva liga FBiH, 17. kolo

Olimpik siguran u Čapljini, Orašje u Bugojnu do velikog preokreta

Samir Mlaćo

Olimpik je nakon remija sa Veležom (0:0) upisao prva tri proljetna boda u drugom dijelu sezone Prve lige FBiH. Vukovi sa Otoke gostovali su Čapljini, te potpuno zasluženo osvojili vrijedna tri boda (3:0)

Gosti su poveli u 17. minuti preko Jusića, da bi u 39. na 2:0 povisio Tatar.

Konačnih 3:0 postavio je šest minuta prije kraja rezervista Elvis Bibić.

Pomalo nevjerovatan meč viđen je u Bugojnu. Sastali su se Iskra i Orašje, a domaći su i pored vodstva od 2:0, upisali drugi poraz ove sezone (2:3).

Seferović je pogotkom glavom pred sami kraj prvih 45 minuta doveo Iskru u vodstvo, da bi na 2:0 povisio Soldatović prekrasnim pogotkom.

Činilo se da je sve završeno, ali gosti se nisu predavali. Na 2:1 smanjio je Vidović iz slobodnog udarca, a 2:2 bilo je u 79. minuti. Pogodio je Živković. I kada se očekivao kraj meča gosti dolaze do potpunog preokreta. Sa 11 metara mrežu Karavdića pogađa po drugi put Antonio Vidović i tri boda odlaze u Orašje.

Veoma važnu pobjedu upisali su danas nogomeaši Igmana protiv Jedinstva iz Bihaća (2:1). Nakon prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, ali u drugom poluvremenu tri pogotka.

Igman je poveo preko Džafića, Jedinstvo poravnalo pogotkom Ekrema Hodžića, a konačnih 2:1 postavio je u 75. minuti Kašić.

Preokret je viđen i u Kaknju gdje je Rudar ugostio TOŠK (2:1). Gosti su poveli preko mladog Hodžića, a za 1:1 pogađa Bajro Spahić. Pobjedu Rudaru donio je Adin Čiva.

HNK Čapljina - FK Olimpik 0:3

HNK Čapljina: Pavlović, Vulić, Leko, Pervan, Zubac, Buhač, Karačić, Novaković, Dučić, Rodin, Miketek.

FK Olimpik: Bandović, Jusić, Osmanović, Muminović, Karić, Jusufbašić, Stojanović, Čimzmić, Tatar, Vukomanović, Tarić.

NK Iskra - HNK Orašje 2:3

NK Iskra: Karavdić, Koprivica, Halilović, Bešagić, Nebić, Đono, Seferović, Šehić, Stepančev, Soldatović, Ivković.

HNK Orašje: Oštraković, Đukić, Jovanović, Mikić, Živković, Marošević, Aletić, Prgić, Šarkanović, Vidović, Savinović.

FK Igman - NK Jedinstvo 2:1

FK Igman: Abdulahović, Kovačević, Pirija, Lončarić, Zeljković, Kašić, Handžić, Drljević, Konjhodžić, Islamagić.

NK Jedinstvo: Đurić, Jašarević, Remić, Vučić, Demirović, Mujagić, Abdihodžić, Hodžić, Hodžić, Jazvin, Radosavljević.