Španac pobijedio treći put zaredom
Marquez veoma zadovoljan: Slavio sam na stazi na kojoj se inače mučim
Španski motociklista Marc Marquez ostvario je danas novu pobjedu u Moto GP šampionatu i to u trci u Le Mansu.
Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Marqueza koji je još jednom dokazao da je u uvjerljivo najboljoj formi u ovom trenutku. Ruku na srce, treba spomenuti i to da mu je ponovo na ruku išlo odustajanje Italijana Andree Doviziosa koji je izgubio kontrolu dok je bio lider.
Nakon nove pobjede i povećanja prednosti u ukupnom poretku vozača Marquez je poručio da je veoma zadovoljan, iako trka nije bila nimalo laka.
"Trka nije bila laka jer su svi bili veoma blizu. Kad smo izašli na stazu vidio sam da je malo drugačije nego jutros. Niži je bio nivo prijanjanja i bilo je potrebno vrijeme da se postigne prava radna temperatura zadnjih pneumatika. Trudio sam se, pritiskao i na kraju sam uspio. Veoma sam zadovoljan kako je sve završilo i što sam pobijedio na stazi na kojoj sam se često mučio", rekao je Marquez.
Podsjetimo, branilac titule sada ima čak 36 bodova više od drugoplasiranog Mavericka Vinalesa na Yamahi, dok je trći Johann Zarco sa 37 bodova manje. Treba dodati i to da je Francuz također ispao danas i to na domaćoj stazi u trenutku kada se borio za trijumf.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Prenosi Fabrizio Romano
Rijetko ko odbije ponudu Bayern Minhena, a ovaj igrač je upravo to uradio
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Mora se to promijeniti
Kakav šamar Nikoli Jokiću, više neće moći da...
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Portali već tragaju za Piksijevim nasljednikom