Pregovori već traju
Antonio Conte se vraća u Seriju A da sruši "svoj" Juventus?
Italijanski Calciomercato piše da će Antonio Conte od sljedeće sezone ponovo raditi u domovini.
Navedeni izvor tvrdi da je Conte započeo pregovore sa Interom oko preuzimanja ovog kluba po završetku sezone, jer je već poprilično izvijesno da se Luciano Spalletti neće još dugo zadržati na Meazzi.
Istovremeno će Chelsea konačno prestati da plaća Contea zbog preranog raskida saradnje, pa će se steći svi potrebni uvjeti da sjajni 49-godišnji stručnjak krene s novim poslom.
Ključ u cijelom poslu je novi sportski direktor Intera Beppe Marotta, s kojim je Conte izuzetno uspješno sarađivao u Juventusu.
Upravo je Conte i započeo Juventusovu dominaciju u Seriji A 2012. godine, a danas je Stara dama veoma blizu osmog šampionskog naslova u nizu.
Inter sljedeće sezone ima plan da konačno prekine Juventusovu eru, a ako neko zna kako se osvajaju titule u Seriji A - onda je to definitivno Conte kojeg Nerazzurri žele dovesti na klupu.
Antonio Conte je tokom bogate karijere predvodio Arezzo, Bari, Atalantu, Sienu, Juventus i Chelsea, dok je dvije godine proveo radeći kao selektor Italije.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Analiza bivšeg napadača