Rođeni sjajno startali: FK Velež deklasirao Čapljinu!

Samir Mlaćo, foto: V. Bernadić

Velež je na najbolji mogući način krenuo u drugi dio sezone Prve lige FBiH.

Rođeni su na svom stadionu deklasirali Čapljina sa 4:0.

Nakon prvih 30 minuta mreže se nisu tresle, iako je Velež bio opasniji rival i diktirao tempo igre. U 38. minuti jedanaesterac za domaće, siguran izvođač je Fajić i domaći navijači su mogli da slave.

Do kraja prvog poluvremena još jedan pogodak u mreži gostiju. Brandao je iz slobodnog udarca pogodio za 2:0.

Nastavio je Velež sa napadima i u nastavku, što im se i isplatilo. Najprije Cvijanović u 55. minuti pogađa za 3:0, da bi samo četiri minute kasnije Behram pogodio za 4:0 nakon gužve pred golom gostiju.

Do kraja bez većih uzbuđenja i ostalo je 4:0.