Igrač Bayerna je pružio fantastičnu partiju

Kolumbijac je postigao hat-trick

James Rodriguez poručio da želi otići, pa pružio spektakularan meč u dresu Bayerna

S. Pašalić, foto: EPA

Bayern je u 26. kolu njemačke Bundeslige upisao visoku pobjedu protiv Mainza od 6:0.

Već u 3. minuti Robert Lewandowski je doveo Bavarce u vodstvo od 1:0. Bayern je i nakon toga nastavio sa napadima, a u 33. minuti James Rodriguez je povećao vodstvo na 2:0.

Šest minuta kasnjije bilo je 3:0, a trijelac je ovaj put bio Kingsley Coman, a tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Početkom drugog poluvremena Bayern stiže do 4:0, a strijelac je po drugi put bio James Rodriguez. Samo četiri minute kasnije Rodriguez stiže do svog trećeg gola i hat-tricka i povisuje prednost Bavaraca na 5:0.

U 70. minuti Alphonso Davies postiže gol za 6:0 Bayerna, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ove utakmice.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Bayern je ponovo vodeći tim Bundeslige sa 60 bodova koliko ima i drugoplasirana Borussia Dortmund, ali Bavarci imaju bolju gol-razliku.