Obraća pažnju na svaki euro
Ni dres ne da besplatno: Mamić otkrio ko je najveća škrtica u svijetu fudbala
Zdravko Mamić je jedan od najboljih pregovarača svijeta, potvrđuju to desetine uspješnih transfera koje je realizovao Dinamo za vrijeme njegove "vladavine".
Međutim, ima neko postoji neko koje je tvrđi orah, a to je na svojoj koži upravo osjetio bivši izvršni direktor zagrebačkog kluba.
U razgovoru za FourFourtTwo Mamić je otkrio kako je izuzetno teško pregovarati sa predsjednikom Tottenhama, Danielom Levyjem.
Na ljeto 2008-godine tada 22-godišnji Luka Modrić je bio pravi biser evropskog fudbala i mnogi velikani su se otimali za njegov potpis, na kraju je bitku dobio Tottenham.
Prilikom pregovaranja Levy Mamiću nije želio dati niti jedan besplatan dres!
"Sve smo dogovorili oko transfera. Tražio sam od Levyja pet dresova Tottenhama, a oni mi je rekao da će mi ih dati, ali da će onda platiti manje za transfer, tj. da će od 21 milion eura biti oduzeta ukupna vrijednost dresova", prenijela je Marca Mamićevu izjavu.
Mamić je tada naučio jednu veoma dobru lekciju: "On je najbolji pregovarač na svijetu. Ta priča me je naučila koliko je važno da klub daje važnost svakom potrošenom euru".
Da ima istine u ovoj priči osjetio je i Real Madrid koji je teškom mukom uspio iz Tottenhama dovesti Modrića na ljeto 2012. godine, te Garetha Balea 12 mjeseci kasnije.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Vjeruje da je taj detalj odveo meč u nekom drugom smjeru
Hrvati će biti bijesni kada vide šta je nakon utakmice izjavio Stevan Jovetić: "Bolji su, ali..."
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"