Grupa D Lige šampiona

Juventus i Atletico lako s Bayerom i Lokomotivom

Fudbaleri Juventusa i Atletico Madrida ostvarili su večeras sigurne pobjede u grupi D Lige šampiona.

Stara dama je dočekala Bayer Leverkusen i bez većih problema ga pobijedila sa 3:0.

Prvi gol na susretu postigao je Ginzalo Higuain i to u 17. minuti. To je bio i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku utakmice Juve postiže još dva gola, prvi je djelo Federica Bernardeschija iz 62. minute, a drugi Ronalda iz 86.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je cijeli meč za svoj Juventus.

U Moskvi su snage u drugom duelu ove grupe D odmjerili Lokomotiv Moskva i Atletico Madrid, a Jorgandžije su slavile na kraju sa 2:0.

Strijelci za ekipu koju sa klupe predvodi Diego Simeone bili su Joao Felix i Thomas, a golovi su postignuti u 48. i 58. minuti.

Atletico i Juve u ovoj grupi imaju po četiri boda, Lokomotiv tri, a Bayer je bez bodova.

U narednom kolu igraju se mečevi Juventus - Lokomotiv i Atletico - Bayer.