Finalist Lige prvaka iz prošle sezone je teško stradao

Kakva predstava Bavaraca

Bayern osramotio Tottenham i utrpao mu sedam komada, Crvena zvezda preokretom do važne pobjede

S. Pašalić, foto: EPA

Bayern je u 2. kolu Lige prvaka savladao u gostima Tottenham sa čak 7:2.

Bavarci su stigli i do druge pobjede u ovom takmičenju iako stvari nisu baš krenule po planu.

Igrala se 12. minuta kada su igrači Spursa ukrali loptu gostima u blizini njihovog šesnaesterca, a Son Heung-Min je na kraju pogodio za vodstvo od 1:0.

Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala s obzirom da je Kimmich tri minute kasnije sjajnim udarcem sa 20-tak metara izjednačio na 1:1.

U 45. minuti Bavarci su stigli i do preokreta kada je Lewandowski sa vrha šesnaesterca pogodio za 2:1.

Nastavak je donio nove probleme za Tottenham s obzirom da je primio dva gola u kratkom periodu, a Gnabry je u 52. i 54. minuti pogađao za 4:1 Bayerna.

Domaći su uspjeli smanjiti na 4:2 u 61. minuti nakon što je Kane iz penala postigao gol.

Bayern je nakon toga ponovo nastavio sa napadima, a u 83. minuti Gnabry je stigao i do hat-tricka za vodstvo gostiju od 5:2.

Ekipa Nike Kovača se nije željela tu zaustaviti pa je četiri minute kasnije Lewandowski postigao svoj drugi gol i povisio na 6:2, a samo minutu kasnije Gnabry je postigao i četvrti gol za 7:2.

Crvena zvezda je u drugoj utakmici ove grupe dočekala Olympiakos i upisala pobjedu rezultatom 3:1.

Nakon poraza od Bayerna u 1. kolu od 3:0, srbijanski predstavnik je želio stići do pobjede koja bi mu mnogo značila u borbi za Evropsku ligu.

Ipak, nije sve krenulo dobro za domaće nakon što je grčki tim u 37. minuti golom Semeda poveo sa 1:0.

U nastavku je domaći tim dobio brojčanu prednost na terenu nakon što je Benazia u 58. minuti dobio drugi žuti karton.

Pet minuta kasnije Crvena zvezda je stigla do izjednačenja kada je Vulić pogodio za 1:1.

Domaći su nakn toga napadali u pokušaju da stignu do preokreta, a do njega su stigli u 87. minuti kada je Milunović postigao gol za 2:1. U 90. minuti Beograđani su stigli i do trećeg gola, a strijelac je ovaj put bio Boakye za 3:1.

Na tabeli Bayern sada ima 6 bodova, Crvena zvezda ima 3, a Olympiakos i Tottenham imaju po 1 bod.