Koronavirus je učinio da se na kratko zaustavi cijeli svijet. Stvari se polako normalizuju, a počinje se igrati i profesionalni fudbal.
Veliki broj liga je donio već odluku da se nastavi sezona, a uskoro se očekuje isto od Italijana. Dojam je da je zeleno svjetlo za povratak Serije A samo pitanje trenutka.
Tokom proteklih sedmica neki predsjednici, prije svih Urbano Cairo i Massimo Celino su bili protiv nastavka sezone što je predsjednika FIGC Gabrieal Gravinom učinilo da se osjeća tužnim.
Gravina je kazao kako je jadno to što su pojedini predsjednici činili sve da se sezona ne bi igrala jer bi tako izbjegli plaćanje igrača i ostalih klupskih uposlenika.
"Za mene su to bili momenti tuge i jada i sada su. Napominjem da neki iz svijeta fudbala čine sve d ase ne igra, ubijeđeni da neće platiti plate svojim uposlenicima. Iznenađen sam 'igrom' klubova koji ne žele igrati da smanje troškove", kazao je Gravina.
Gravina je dodao da će povratkom fudbala ponovo početi da će oživjeti i italijanska ekonomija jer je "calcio" jedna od glavnih grana industrije na Apeninima.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
I on se oglasio zbog dešavanja u Srbiji
Niko nije zadao takav udarac Vučiću kao Vidić, legenda ne želi da šuti: "Nećemo da kriminalci..."
Danas je sve mnogo drugačije
Najteži potez karijere za Pešića, zvijezdu je zbog banane izbacio iz reprezentacije: "Krivo mi je"
Novi poraz 'Psihopate'