Dijamant briljirao u sedmom kolu Serije A

Džeko je svjetska klasa: Ušao, zabio gol, izborio penal i donio tri boda Interu!

Haris Zilić

U sedmom kolu Serije A, Inter je kao gost savladao Sassuolo sa 1:2, a heroj je bio naš Edin Džeko.

Utakmica je počela otvoreno s obje strane. Oba tima su imala nekoliko prilika, a prvi su se radovali domaćini.

U 22. minuti dosuđen je penal za Sassuolo, a siguran realizator za 1:0 bio je Berardi.

Nakon gola domaćih, dvije dobre prilike za goste, međutim odbrana Sassuola je bila na visini zadatka.

Pred kraj poluvremena još jedna šansa za Berardija, no na odmor se odlazi pri rezultatu 1:0.

Nasstavak je počeo opreznije, a Inter je imao prvi priliku u 53. minuti preko Martineza, ostalo je 1:0.

U 57. minuti u igru ulazi naš Edin Džeko, koji minut kasnije donosi poravnanje Interu nakon asistencije Perišića i nastavlja svoju nevjerovatnu golgetersku seriju u novom klubu.

Za Džeku je ovo bio šesti pogodak u sezoni čime se izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca sa Cirom Immobileom.

U 77. minuti, Džeko je ponovo na sceni. Izborio je penal, a siguran realizator bio je Martinez za 1:2.

Do kraja meča, Džeki je poništen još jedan pogodak, ali Inter je na kraju uspio upisati vrijedna tri boda i slaviti rezultatom 1:2.