Bobić i Haračić junaci GOŠK-a u Doboju kod Kaknja, minimalac Goražda

Haris Zilić

Deveto kolo Prve lige FBiH ponudilo je zanimljive duele, a u ovom izvještaju izdvajamo dva meča.

U Doboju kod Kaknja sastali su se fenjeraš ekipa Mladosti i lider GOŠK.

Po veoma teškom terenu i kišovitom vremenu viđena je otvorena utakmica, gdje su domaćini imali zrelije prilike preko Piljuga i Dedića, ali junak gostiju bio je golman Bobić sa tri fenomenalne intervencije.

U 76. minuti domaći su promašili penal, Bobić je zaustavio pokušaj Dedića, a sedam minuta kasnije penal za goste, Haračić je bio siguran za 0:1 i ispostavit će se vrijedan trijumf tima iz Gabele u veoma dobroj fudbalskoj predstavi.

MLADOST DK: Lučić, Duraković, Čago, Piljug, Dedić, Karić, Grahovac, Kišić, Hodžurda, Jusić, Imamović-.

GOŠK: Bobić, Ramljak, Tipurić, Hasanović, Peko, Matova, Šunjić, Bošković, Glibo, Haračić, Vulić.

Goražde je upisalo tri boda u devetom kolu.

Momci sa Drine su po kišovitom vremenu savladali goste iz Travnika sa 1:0.

Vezirima je presudio iskusni Mahir Karić u 13. minuti meča, akda je lijepi udarcem savladao golmana Vasilja.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

GORAŽDE: Ćulov, Antić, Dučić, Mehić, Pljevljak, Salanović, Koprivica, Đuderija, Islamagić, Karić, Handžić.

TRAVNIK: Vasilj, Stanić, Brljak, Tabaković, Obradović, Fazlić, Čatić, Sijamija, Palić, Vujica, Ćatić.