GOŠK deklasirao Gradinu, Sijamija junak Vezira

Prva liga FBiH, osmo kolo

Odigrana su preostala dva duela osmog kola Prve lige FBiH.

GOŠK je deklasirao Gradinu sa 6:1.

Vodili su gosti golom Mikića od šeste minute, a onda kreće furiozna serija Gabeljana.

Do poluvremena rzeultat je glasio 4:1, a mrežu gostiju pogađali su Hasanović, Bošković, Ramljak i Haračić.

U nastavku još dva gola u mreži gostiju, a oba je postigao Jusufbašić za konačnih 6:1.

GOŠK: Bobić, Ramljak, Tipurić, Hasanović, Peko, Bošković, Haračić, Rizvanović, Šantić, Vulić

GRADINA: Kršić, Pašić, Musić, Andrić, Mehmedović, Brčkalić, Mustafić, Muminović, Dedić, Nenad, Mikić

Uzbudljiv duela na Piroti odigrali su Travnik i Mladost DK.

Utakmica je ponudila dosta borbenosti u prvom poluvremenu i viđeno je par dobrih prilika izdvajaju se pokušaji Dedića i Vujice.

U nastavku je viđen dobar fudbal, a junak domaćih bio je Dževad Sijamija.

Prvo je napadač Travnika pogodio za 1:0 u 52. minuti, zatim za konačnih 2:0 u 90. minuti susreta.

TRAVNIK: Vasilj, Stanić, Brljak, Tabaković, Obradović, Fazlić, Čatić, Sijamija, Palić, Vujica, Ćatić

MLADOST DK: Lučić, Duraković, Dudić, Bektić, Dedić, Čago, Piljug, Karić, Grahovac, Hodžurda, Imamović