Kažnjene sudije sa meča u Maglaju i Orašju

Utvrđeni propusti

Kažnjene sudije sa meča u Maglaju i Orašju

Komisija za suce i suđenje NS FBiH imala je i jučer posla.

Kako je potvrđeno za SportSport.ba, utvrđeni su određeni propusti sudija na utakmicama Prve lige FBiH, a konkretno radi se o utakmicama BFK Simm Bau – HNK Orašje, te HNK Orašje – FK Rudar Kakanj.

Sa meča u Maglaju kažnjen je glavni sudija Jure Delić iz Mostara, a sa susreta u Orašju glavni sudija Dragan Stojić, također iz Mostara. Stojić je u tom meču pokazao dva jedanaesterca, te dva crvena kartona, a gosti su se oglasili saopštenjem u kojem se iznijeli kritike na račun dijeljenja pravde.

Propusti na ostalim utakmicama nisu utvrđeni, što još jednom potvrđuje da se suđenje itekako popravilo, ali i da odgovorni u Savezu rade dobar posao.

Već za vikend igraju se susreti osmog kola, a nekoliko susreta biće pod lupom.

Pravdu na derbiju GOŠK-a i Gradine dijelit će Antonio Tomić iz Kreševa, dok je glavni sudija u duelu Bratstva i TOŠK-a Ernis Džemidžić iz Goražda.

Na centru u duelu Zvijezde i Goražda naći će se Semir Sarajkić iz Sarajeva.

U Kaknju Rudar dočekuje Jedinstvo, a nema sumnje da će biti dosta uzbuđenja. Glavni sudija tog meča je Emir Spahalić iz Mostara.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

U subotu se igra šest mečeva ovog kluba, dok su susreti Travnika i Mladosti, te GOŠK-a i Gradine u nedjelju.

Lider na tabeli nakon sedam kola je GOŠK sa 15 bodova, dok po bod manje imaju Bratstvo, TOŠK i Igman.

Top Komentari

starmac
To su BEUSOVI plaćenici iz MOSTARA.
6 0
Rodjeni66
Kada ce kažnjen Topalovic biti koji je uzrok svih nereda koji su se desili njegovim suđenjem
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi