Poslao loptu na zadnji red tribina

Zadnja minuta i zicer za pobjedu: Rudiger pokazao zbog čega je defanzivac, a ne napadač

Endin Čaušević

Chelsea i Manchester United remizirali su večeras (1:1) u derbiju 13. kola Premiershipa.

Crveni đavoli vodili su sa 1:0 od 50. minute kada je Sancho uspio da utiša Stamford Bridge i pogodi mređu Mendyja.

No, Chelseaja je došao do izjednačenja u 69. minuti. Sudija je svirao penal za domaći tim, a po običaju siguran s bijele tačke bio je Jorgiho za konačnih 1:1.

Ipak, u samom finišu meča londonski klub je imao nevjerovatnu šansu da dođe do preokreta i pobjede.

Pulišić je centrirao s desne strane, a sam na nekih šest metara od gola Uniteda bio je Rudiger koji je očajno šutirao i poslao je loptu na zadnji red tribina. Njegov nevjerovatan promašaj pogledajte OVDJE.

Navijači Chelseaja su bili u nevjerici kada su vidjeli kako je Rudiger završio akciju, ali to je najbolji pokazatelj zbog čega je stoper, a ne napadač.

I nakon završetka utakmice ni sam Rudiger nije mogao da vjeruje šta je promašio, a njegova reakcija sve govori.