Foto - EPA

Seria A, 15. kolo

Džeko i ekipa lagano do tri boda, Mihajlović nadmudrio Mourinha

Inter je u 15. kolu italijanske Serie A lagano na Giuseppe Meazzi u Milanu savladao Speziju sa 2:0.

Aktuelni italijanski prvak dominirao je u ovom meču od prve minute, ali na prvi pogodak su morali čekati sve do 36. minute.

Spezia je nekako odbijala napade, ali udarac Gagliardinija nakon sjajne akcije nije mogla i Inter je poveo sa 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku domaći tim završava posao pogotkom sa penala u 58. minuti. Lautaro Martinez je zabio za konačnih 2:0.

Edin Džeko je u igru ušao u 73. minuti meča, a zamijenio je upravo Lautara Martineza.

Bologna je na svom Renato Dall'Ara stadionu savladala Romu sa 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 35. minuti kada je Svanberg prekrasnim golom donio pobjedu svom timu.

Bio je ovo duel Siniše Mihajlovića i Josea Mourinha, a na kraju mnogo zadovoljniji može biti srbijanski stručnjak.