Foto - EPA

Juventus završio kao prvi

Chelsea u 94. minuti ostao bez prvog mjesta

Torinski Juventus osvojio je prvo mjesto u grupi H Lige prvaka.

Stara dama je na svom terenu savladala Malmo s 1:0 i zahvaljujući kiksu Chelseaja u St. Petersburgu osvojio je prvo mjesto u grupi.

Juventus je pogotkom Moisea Keana savladao švedskog prvaka u Torinu, a susret je riješen već u 18. minuti kada je Kean zabio pored uspavanih Nielsena i Ahmedhodžića.

Juve je propustio još dosta izglednih šansi. Razlika je lako mogla biti i veća, ali ostalo je 1:0 do kraja.

Ovaj susret je sudio bh. sudija Irfan Peljto s pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom.

Anel Ahmedhodžić je u dresu Malmea odigrao kompletan meč, a Adi Nalić je ušao u 89. minuti meča.

Chelsea je remizirao kod Zenita s 3:3 i ostao je bez prvog mjesta.

Dobro je krenulo po Plavce. Werner je već u drugoj minuti zabio za vodstvo Chelseaja od 1:0, ali je do kraja prvog dijela Zenit preokrenuo.

Velike greške odbrane londonskog tima koristi prvo Claudinho u 38. minuti, a zatim i Azmoun tri minute kasnije za preokret i vodstvo domaćeg tima od 2:1.

Chelsea je do izjednačenja stigao u 62. minuti. Romelu Lukaku je pogodio za 2:2 na asistenciju Tima Wernera.

Plavci u 85. minuti stiže do vodstva. Werner zabija drugi gol i donosi prednost svom timu od 3:2.

Na kraju Chelsea nije uspio da sačuva vodstvo. Ozdoev u 94. minuti zabija za 3:3 i ostavlja Chelsea bez prvog mjesta.