Bratastvo nosi bod s Luka

Domaći kiks polako gasi san Tešnja o Premijer ligi

Eldar Ganibegović

TOŠK i Bratstvo zatvorili su 23. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine remijem 1:1.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti iz Gračanice, ali se istakao odličnom odbranom Muratspahić.

Dvadesetak minuta poslije toga, tačnije u 29. minuti, Kenan Delić je sjajno uposlio Mujagića koji postiže pogodak za vodstvo domaće ekipe.

Na kraju prvog dijela igre, u dva navrata su gosti izbacivali loptu s gol linije, a kazna za domaći tim stigla je u drugom poluvremenu.

Mladi Kujundžić je postigao gol za 1:1 u 70. minuti susreta i tako donio bod svom timu i udaljio TOŠK od plasmana u Premijer ligu.

GOŠK i Igman su sada vodeći s 49, dok je TOŠK treći s četiri boda manje. Bratstvo je peto s 35 poena.

U narednom kolu TOŠK gostuje kod četvrte Budućnosti, dok će Bratstvo dočekati Gradinu.