Kontakti već uspostavljeni
City ispunjava Guardioli još jednu želju: Sprema se iznenađujući transfer
Manchester City završava iznenađujući transfer, prenose ostrvski mediji.
Građani su već kontaktirali Anderlecht oko transfera 21-godišnjeg Sergia Gomeza.
Riječ je o fudbaleru koji pokriva poziciju lijevog beka i lijevog krila, a ugovor sa timom iz Brisela ima do 2025. godine
Pomenuti fudbaler je prošao sve omladinske selekcije Španije za koje je ukupno odigrao 49 utakmica i postigao 17 golova.
Gomez je karijeru počeo u Espanyolu, zatim prešao u Barcelonu gdje je igrao za omladinske kategorije, ali kao junior je prešao u Huescu zatim u Borussiju Dortmund iz koje je u julu 2021. godine otišao put Belgije.
City bi navodno za Gomeza ponudio 15 miliona eura, a u njemu vide igrača za budućnost.
Naravno, u cijeloj priči čeka se i konačan odgovor Anderlechta.
Španski fudbaler je i prošle godine bio želja Pepa Guardiole, ali do dogovora nije došlo, ali ovo ljeto bi mogla biti drugačija priča.
Bilo je i špekulacija da bi Gomez mogao nazad u Španiji, obzirom da su interes pokazivali Villareal i Betis, ali po svemu sudeći Etihad će biti nova destinacija za ovog mladog fudbalera.
Gomez još uvijek nema nastup za "A" reprezentaciju Španije.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Press konferencija selektora Bosne i Hercegovine
Jasna poruka Barbareza pred Austriju: "Da razmišljam o bodu ne bih se bavio ovim poslom"
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Poznato lice mijenja Karija