Fiorentina poravnala na 2:2

Remek-djelo u Firenci: Ikone "poništio" vodstvo Intera!

Endin Čaušević

Fiorentina i Inter igraju trenutno derbi 11. kola italijanske Serije A.

Inter je fantastično otvorio utakmicu i već nakon 15 minuta je vodio sa 2:0 u Firenci i činilo se već tada da će gosti s Meazze lagano do tri boda.

Gosti su poveli u drugoj minuti golom Barelle, dok je na 2:0 u 15. minuti nakon sjajnog prodora povisio Lautaro Martinez.

Ipak, Fiorentina je u 33. minuti uspjela da smanji na 1:2 preko Cabrala koji je postigao gol s bijele tačke.

Viola se u potpunosti u ovaj meč vratila u 60. minuti, a u centru pažnje našao se Jonathan Ikone.

Ikone je sjajno prošao po lijevoj strani, a onda je zabio spektakularan gol jer je poslao loptu u rašlje gola Onane za 2:2 i erupciju oduševljenja na tribinama.