Ubjedljiva pobjeda

Portugalci zgadili fudbal Švicarcima i poslali ih kući

Esmer Oštraković

Portugal je dosta lakše od očekivanog ostvario pobjedu u osmini finala Svjetskog prvenstva protiv Švicarske sa 6:1.

Niko se nije mogao nadati da će Portugalci tako lagano ostvariti pobjedu, posebno sa iznenađenjem u prvoj postavi jer je Ronaldo ostao na klupi.

Cijeli svijet je bio iznenađen odlukom da Ronaldo utakmicu počne sa klupe, a umjesto njega je u prvoj postavi bio mladi Ramos.

Upravo Ramos je u sedamnaestoj minuti postigao prvi gol na utakmici i nakon asistencije Joao Felixa doveo Portugal u vodstvo od 1:0.

U 33. minuti bilo je 2:0. Korner je izveo Bruno Fernandes, a sjajno je skočio Pepe, te je postigao drugi gol na ovoj utakmici za svoju reprezentaciju.

Drugo poluvrijeme je novim golom otvorio Ramos. Igrala se 51. minuta, a Dalot je asistirao Ramosu koji postiže svoj drugi gol večeras.

Samo četiri minute kasnije bilo je 4:0 za Portugalce. Ramos je ovaj put asistirao, a gol je postigao Guerreiro.

U 58. minuti utješni gol za Švicarsku postigao je Akanji, te je tako vratio malo nade za Švicarce u ovoj utakmici.

Peti gol Portugala viđen je u 67. minuti. Joao Felix je ponovo asistirao, a svoj hat-trick postigao je Ramos.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Konačan rezultat postavio je Rafael Leao u 92. minuti utakmice nakon prelijepe solo akcije.

Portugal će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka, te je jasno da su Portugalci u toj utakmici apsolutni favoriti.