Ko će dobiti kapitensku traku?
Cijeli život je u Bayernu, sanjao je da bude prvi kapiten ekipe, a klub će mu zabiti nož u leđa?
Manuel Neuer napravio je pravu pometnju u Bayernu svojim nedoličnim ponašanjem zbog kojeg će mu gotovo sigurno biti oduzeta kapitenska traka, a već danima se špekuliše o tome ko će biti novi kapiten minhenskog kluba i čini se da se sprema dosta iznenađujuća odluka koju bi mogao donijeti Julian Nagelsmann.
Neuer je u decembru prošle godine napravio Bavarcima ogroman problem nakon što je bez dozvole kluba odlučio da ide s prijateljima na skijanje, te je zadobio tešku povredu koljena zbog čega je morao na operaciju.
Za iskusnog njemačkog golmana ova sezona je već završena, a u klubu su bili žestoko razočarani njegovim potezom. Međutim, Neuer se nije zaustavio na tome i otišao je korak dalje čime je sebi čini se sam presudio u Bayernu.
Naime, prije nekoliko dana Neuer je dao intervju u kojem je kritikovao klub i odluku da uruče otkaz treneru golmana Toniju Tapaloviću koji je inače njegov dobar prijatelj. Čelnici kluba su bili bijesni i razočarani takvim potezom Neuera i dali su mu do znanja da to nije prihvatljivo i da se takve stvari ne rade tako javno.
Njemački mediji pišu da je Neuerovo vrijeme u Bayernu sigurno završeno i da će ga klub kazniti. Jedna od kazni gotovo sigurno će biti oduzimanje kapitenske traker jer je Neuer već neko vrijeme bio prvi kapiten kluba.
Neuer više neće biti na listi kapitena i do kraja sezone traku će nositi Thomas Muller. Navijači su oduševljeni zbog toga jer vjeruju da je Muller zaslužio i ranije kapitensku traku s obzirom da cijeli život nosi dres Bayerna.
Međutim, njemački mediji pišu da bi se od naredne sezone stvari mogle promijeniti i da Mullera baš i neće radovati odluka koja će biti donesena.
Naime, Julian Nagelsmann želi da prvi kapiten bude igrač s kojim ima odličan odnos što s Neuerom nije bio slučaj. Želi da preko kapitena zna stvari iz svlačionice i da o svemu mogu otvoreno pričati, a ne da se problemi gomilaju kao s Neuerom.
Muller je trenutno kapiten jer je takav red, odnosno on je bio Neuerov zamjenik. No, Nagelsmann želi napraviti novu listu za kapitene i kako stvari stoje Muller će ostati samo zamjenik kapitena što ga sigurno neće usrećiti.
Bild je objavio da će prvi kapiten biti gotovo sigurno Joshua Kimmich od nove sezone i da će Muller i njemu biti samo zamjenik. Nagelsmann s Kimmichom ima odličan odnos i vjeruje da je on odlično rješenje za preuzimanje kapitenske trake.
Čini se da ni u klubu nemaju ništa protiv toga jer smatraju da je Kimmich već sada lider na terenu, ali i odlično dugoročno rješenje što se tiče kapitenske trake.
Kimmich ima tek 27 godina i u Bayernu žele da riješe pitanje kapitena što je duže moguće. S Mullerom to ne bi bio slučaj jer iskusni napadač ima već 33 godine i ugovor do ljeta 2024. godine s Bayernom.
No, navijači takvom odlukom baš nisu oduševljeni jer smatraju da je Muller zaslužio da bude izabran za prvog kapitena i da traka treba ostati na njegovoj ruci bez obzira koliko će još igrati u dresu ovog kluba. Muller je za Bayern debitovao još 2009. godine i to je jedini klub za koji je igrao u dosadašnjoj karijeri.
Za Bayern je odigrao čak 646 utakmica i zabio je 231 pogodak i upisao čak 251 asistenciju. S ovim klubom osvojio je sve što je mogao, ali sigurno da bi izbor za prvog kapitena Bayerna bio samo šlag na tortu njegove nevjerovatne karijere. No, nažalost čini se da u Bayernu ne dijele isto mišljenje i imaju drugačiji plan.
Inače, Kimmich je ponikao u Stuttgartu, ali je u Bayern stigao još 2015. godine za 8.5 miliona eura. S Bavarcima ima ugovor do ljeta 2025. godine i već sezonama je jedan od najstandardnijih igrača u ekipi.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Andrija Maksimović konačno otišao
U Beogradu ostvaren rekordan transfer, ovakve cifre se ne pamte: "Lopov osjeća da mu je kraj"
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Navijači u službi politike
Ponoćni marš nadomak Srbije, počela je invazija nabrijanih Albanaca: "Dolazi vam kraj!"
Oglasio se poznati reditelj