Nakon utakmice u Londonu

Gore društvene mreže zbog objave iz Dortmunda: Niko nije vjerovao šta se desilo

H. Zilić

Chelsea je prošao u četvrtinu finala Lige prvaka. Nakon poraza u Dortmundu u prvoj utakmici rezultatom 1:0 u revanšu na Stamford Bridgeu slavili su sa 2:0 i sa ukupnih 2:1 prošli među osam u Ligi prvaka.

Strijelci za Chelsea bili su Sterling u 43. i Havertz iz ponovljenog penala u 53. minuti.

Havertz je prvo promašio penal da bi sudija Makkelie ponovio udarac sa bijele tačke i Havertz je bio siguran za 2:0.

Upravo odluka o ponavljanju penala za Chelsea naljutila je sve u Borussiiji.

Pored klupe, stručnog štaba i navijača ni ostali simpatizeri tima iz Dortmunda nisu vjerovali šta se dešava.

Koliko su bili u šoku, ljuti i razočarani govori i objava na Twitteru.

"Šta molim!?!", stoji na zvaničnoj Twitter straniici Borussije nakon ponovljenog penala.

U Dortmundu se očigledno ne mogu pomriti sa eliminacijom iz Lige prvaka, a u finišu meča bilo je i varnica na terenu koje su se brzo smirile.

Borussija se sada okreće Bundesligi gdje su u utrci sa Bayernom za titulu prvaka.

Chelsea malo spašava očajnu sezonu i čeka protivnika u četvrtini finala Lige prvaka.