Fuente otkrio karte
Prvi spisak novog selektora i šok za cijelu zemlju: Fali 15 igrača koji su nastupali na Mundijalu
Luis de la Fuente preuzeo je reprezentaciju Španije nakon Svjetskog prvenstva u Kataru, a danas je saopštio i prvi spisak.
Luis Enrique dobio je otkaz na klupi reprezentacije Španije, a njegov nasljednik je Luis de la Fuentes. Bilo je to za mnoge iznenađenje.
Reprezentacija Španije ispala je u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Crvena furija zaustavljena je od Maroka. Nakon 120 minuta igre bilo je 0:0, a onda su Lavovi Atlasa slavili s 3:0 na penale i poslali Špance kući.
Epilog svega je otkaz za Luisa Enriquea i imenovanje Luisa de la Fuentesa na mjesto novog selektora Španije.
Španci se sada okreću kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine. Podsjetimo, Španija se nalazi u grupi A zajedno sa selekcijama Škotske, Norveške, Kipra i Gruzije.
Na svom prvom spisku novi selektor je pozvao samo 11 igrača koji su nastupali na Svjetskom prvenstvu od 26.
Joselu i David Garcia su debitanti, a na spisku se našao veliki broj igrača koji nije bio na Mundijalu u Kataru.
Ostala iznenađujuća pojačanja su Bryan Gil iz Seville, a vratio se i golman Chelseaja Kepa Arrizabalaga.
Spisak Španije:
Golmani: Kepa, Robert Sanchez i David Raya
Odbrana: Gayá, Nacho, Inigo Martínez, Balde, David García, Pedro Porro, Laporte i Carvajal.
Veznjaci: Rodri, Fabian Ruiz, Zubimendi, Pedri, Ceballos, Gavi i Mikel Merino.
Napadači: Morata, Dani Olmo, Nico Williams, Bryan Gil, Iago Aspas, Joselu, Oyarzabal i Gerard Moreno .
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
Više nije član katalonskog kluba