Rukometna Premijer liga BiH

Konjuh gurno Iskru prema drugoj ligi, Borac ostvario važnu pobjedu

Esmer Oštraković

Sjajne utakmice odigrane su danas u okviru 26. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukometaši Borca ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Maglaja, a konačan rezultat utakmice bio je 32:27 za domaći tim.

Od samo starta utakmice domaći rukometaši imali su prednost na svojoj strani, a u jednom dijelu prvog poluvremena bilo je i plus šest za Borac.

Do odlaska na poluvrijeme prednost je ostala na strani Borca, te se na odmor otišlo pri vodstvu domaćih od četiri razlike, a bilo je 19:15.

Drugo poluvrijeme donijelo je dobru igru na obje strane, a na kraju je pobjedu od pet razlike ostvario tim Borca.

Najbolji u Borcu bio je Luka Perić koji je postigao devet golova, a Vlado Draganić dodao je osam golova.

Kod Maglaja je najbolji bio Bosić koji je postigao jedanaest golova, a Amar Kendić postigao je šest golova na ovoj utakmici.

Rukometaši Konjuha slavili su jako važnu pobjedu na gostovanju u Bugojnu protiv Iskren, a konačan rezultat bio je 31:30.

Bolje su utakmicu otvorili gosti koji su u osmoj minuti imali prednost od četiri razlike, a bilo je 1:5.

Nakon toga uslijedila je bolja igra Iskre koja sredinom prvog poluvremena uspijeva doći do poravnanja, a tada je bilo 8:8.

Do kraja poluvremena gosti su ponovo zaigrali dosta bolje i na odmor su otišli sa vodstvom od dva razlike, a bilo je 18:16.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Konjuh, te u 36. minuti ima 22:17, ali se Iskra ponovo uspijeva vratiti u ovu utakmicu.

Ipak u posljednjih nekoliko sekundi rukometaši Konjuha su postigli gol i ostvarili pobjedu od 31:30.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najefikasniji u pobjedi Konjuha bio je Selimović sa devet postignutih golova, a sedam ej postigao Osmanhodžić.

Kod domaće ekipe Kondić i Janković su postigli po deset golova.