Spezia i Verona igraju za opstanak u društvu najboljih
Poznati detalji majstorice u Seriji A: Određen termin i stadion domaćin
Sezona u italijanskoj Seriji A nije završena iako je protekli vikend odigrano posljednje 38. kolo. Prije početka sezone Italijani su donijeli pravilo majstorice i ono će odmah biti na snazi u prvoj sezoni.
U slučaju da dvije ekipe u borbi za titulu ili borbi za opstanak imaju isti broj bodova igra se majstorica.
To pravilo će ove sezone demonstrirati Spezia i Verona koje su sezonu završile sa 31 osvojenim bodom i jedna od ekipa će u Seriu B sa Cremoneseom i Sampdorijom.
Majstorica između Spezije i Verona igrat će se u nedjelju 11. juna sa početkom u 20:45 odluka je Serie A.
Određen je i domaćin utakmice koja će biti odigrana na neutralnom terenu.
Spezija i Verona će prvoligaški život spašavati u Reggio Emiliji na stadionu Citta de Tricolore, koji je dom Sassuola.
U slučaju remija odmah će se izvoditi penali, dakle neće biti produžetaka.
Mnogi su podržali odluku Italijana da u slučaju istog borja bodova ne odlučuje ni gol razlika ni međusobni duel nego majstorica.
Dakle, Seriu A su već napustili Cremonese i Sampdorija, a u nedjelju ćemo saznati ko je i treća ekipa koja ispada iz društva najboljih.
Novi članovi Serie A su Genoa i Frosinone, možemo reći i povratnici u društvo najboljih.
Treći član Serie A saznat će se nakon finala play-offa Serie B u kojem se sastaju Bari i Cagliari, a i taj klub će biti poznat u nedjelju 11. juna kada je od 20:30 na rasporedu revanš duel finala.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Padaju rekordi na Eurobasketu
Nije normalno šta radi Luka Dončić: Košarka ovo ne pamti, Italijani samo gledaju
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?
Prvi kiks Dinama i odmah je stigla prva žrtva: "On je sramota hrvatskog nogometa"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nalaze se u problemu pred zadnje kolo