Bikovi iz Torina gurnuli Veronu prema Seriji B

Vlašić presudio domaćinima

H. Zilić

Veoma bitan duel 35. kola Serie A odigrali su Verona i Torino. Tačnije, ovaj duel je bitniji domaćinima koji su u grčevitoj borbi za opstanak. Na kraju su se ipak radovali gosti rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u opreznoj igri s obje strane.

Domaćini kao da su bili u strahu da krenu prema naprijed, a gosti su igrali opušteno i bez pritiska.

Iz takve opuštene igre Torino stiže do gola.

Gosti su poveli 0:1 u 29. minuti i to nakon golčine hrvatskog reprezentativca, Nikole Vlašića.

Vlašić je primio loptu na 20 metara nakon dodavanja Sanabrie i onda je meastrelanim udarcem "pocijepao" mrežu Verone. Golman Montipo nije imao ni milimetar šansi.

To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Verona je krenula po pozitivan rezultat, vrijedan u borbi za opstanak.

Izvršili su odmah nekoliko izmjena, iamli su posjed, pokušavali su ugroziti gol Torina, ali izostajala je realizacija.

Do kraja meča nije bilo pormjene rezultata i Bikovi iz Torina su slavili rezultatom 1:0.

Verona je sada tri kola prije kraja na 17. poziciji sa 30 bodova koliko ima i Spezija na 18. poziciji koja je prvi tim u opasnoj zoni. Lecce ima 32 boda, Cremonese je na 24 uz meč manje.

Torino je skočio na osmu poziciju sa 49 bodova, ali nemaju više ni matematičke šanse da se bore za Evropu naredne sezone.