Utakmice Premiershipa

Aston Villa šokirala Chelsea na Stamford Bridgeu, Tottenham do boda na Emiratesu

Esmer Oštraković

Četiri sjajne utakmice odigrane su u Premiershipu, a možda i najveće iznenađenje je pobjeda Aston Ville u gostima kod Chelseaja.

Prvo poluvrijeme ove utakmice nije pružilo mnogo, a sve zanimljivo desilo se upravo u drugom dijelu utakmice.

Prvo je Malo Gusto u 58. minuti dobio crveni karton i tako je otežao svojoj ekipi put do pozitivnog rezultata.

Pobjedu Aston Villi donio je Watkins golom u 73. minuti, a tri boda je malo koji navijač gostiju očekivao sa ove utakmice.

Brighton je nakon preokreta ostavio pobjedu od 3:1 protiv Bournemoutha. Gosti su imali prednost od 25. minute, a gol je tada postigao Solanke.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena autogol je postigao Kerkez i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Već u prvoj minuti drugog poluvremena Mitoma postiže gol i donosi prednost ekipi Brightona.

Isti igrač je u 77. minuti postigao i treći gol za Brighton i tako je ovjerio pobjedu svog tima.

Dobru utakmicu su na Anfieldu odigrali Liverpool i West Ham, a pobjedu je ostvarila domaća ekipa. Konačan rezultat bio je 3:1.

Salah je golom sa bijele tačke doveo domaće u vodstvo. Igrala se tada 16. minuta. Bowen je u 42. minuti postigao gol za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Jones je postigao gol za Liverpool, ali on je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Nunez u 60. minuti i Jota u 85. minuti postigli su golove za veoma važnu pobjedu Liverpoola na Anfieldu.

Arsenal i Tottenham podijelili su bodove na Emiratesu i to najviše zbog greške koju je napravio Jorginho.

Krenulo je sjajno za Arsenal koji je u 26. minuti postigao gol za 1:0. Autogol je pripisan Romeru.

Poravnanje Tottenhamu donio je Son golom u 42. minuti. Ovo je bio konačan rezultat u prvom poluvremenu.

Drugi dio ponovo bolje otvara Arsenal koji je preko Sake došao do prednosti u 54. minuti. Gol je postignut sa bijele tačke.

Konačan rezultat samo minut kasnije postavio je Son drugim golom, a veliku grešku napravio je Jorginho.