Bologna slavila protiv Rome i skočila na 4. mjesto Serije A.

Trenutno su četvrti

Bologna u Ligi prvaka? Da, moguće je!

Eldar Ganibegović

Pobjedom protiv Rome Bologna je skočila na 4. mjesto Serije A, mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

U okviru 16. kola italijanske Serije A na Renato Dall'Ara stadionu Bologna je večeras s 2:0 bila bolja od Rome.

Prva ozbiljna šansa viđena je u 31. minuti. Belotti je šutirao glavom, no Ravaglia sjajno zaustavlja njegov pokušaj.

Kazna je stigla u 37. minuti. Nikola Moro izlazi sam na golmana Rome, te pogađa za vodstvo domaćeg tima.

Četiri minute igre u nastavku bile su dovoljne da vidimo novi gol. Kristensen je zatresao svoju mrežu za 2:0.

Ravaglia je kao pobjednik iz duela s Belottijem izašao i u 80. minuti, te je ovo treća utakmica u nizu u kojoj Roma nije dala gol u Bologni.

Poslije ove utakmice s 28 bodova Bologna je na 4. mjestu i u borbi je za plasman u Ligu prvaka naredne sezone, dok je Roma s tri boda manje sedma.

Za Romu sada slijedi utakmica protiv Napolija, dok će u 17. kolu Bologna ugostiti Atalantu našeg Seada Kolašinca.

Večeras ćemo pratiti još jedan duel 16. kola Serije A, a u Rimu se sastaju Lazio i Inter.