S dva gola Dušan Vlahović junak nove pobjede Juventusa.

Sassuolo pao u Torinu

Sjajni Dušan Vlahović drži Juventus u borbi za Scudetto

Eldar Ganibegović

Rezultatom 3:0 Juventus je slavio protiv Sassuola u okviru 20. kola italijanske Serije A.

Već u 15. minuti Juventus dolazi do vodstva. Sjajan gol van kaznenog prostora postiže Dušan Vlahović.

Lauriente je u 32. minuti propustio šansu za Sassuolo, a dvije minute kasnije na drugoj strani to nije kaznio Yildiz.

Dušan Vlahović uzima slobodnjak u 37. minuti. Magija. Tako je najlakše opisati pogodak koji je postigao.

Moglo se na odmor otići i pri rezulatu 3:0, da Rabiotovu šansu nije skinuo u 44. minuti gostujući golman.

Berardi je u prvih dvadesetak minuta drugog dijela propustio smanjiti na 2:1 i spasa za goste više nije bilo.

Weah nije pogodio u 76. minuti, ali zato jeste Chiesa u 89. za konačnih 3:0 i veliku pobjedu Juventusa.

Juventus je tako s 49 bodova drugi s dva manje boda od Intera. Sassuolo je na 14. mjestu s 19 bodova.

U 21. kolu Juventus će u goste kod Leccea, dok će Sassuolo dočekati Napoli no taj meč na rasporedu je tek 28. februara.