Velika pobjeda Manchester Uniteda - Je li Liga prvaka još san?

Pobjeda Crvenih đavola

Manchester United slavio u Birminghamu kod Aston Ville

Eldar Ganibegović

U okviru 24. kola engleske Premier lige, Manchester United je danas s 1:2 slavio na gostovanju kod Aston Ville.

Villa se u 13. minuti blokom spasila od šuta Hojlunda, no četiri minute kasnije nije. Maguire nakon kornera prebacuje loptu, a Danac pogađa za 0:1.

John McGinn prijeti sedam minuta kasnije na drugoj strani. Nije se dao iznenaditi Andre Onana i odbranio je taj udarac.

Ollie Watkins je minut kasnije također zaustavljen od strane Onane, da bi u 28. minuti Jacob Ramsey propustio novu šansu da donese Villi izjednačenje.

Andre Onana ponovo u 48. minuti zaustavlja Ollieja Watkinsa, a uspješniji je bio i od Clementa Lengleta 19 minuta kasnije.

Douglas Luiz u 67. minuti konačno uspijeva savladati Onanu za 1:1, no istom igraču je pet minuta kasnije blokiran šut.

Igrala se 77. minuta kada je Douglas Luiz imao novu šansu, Onana opet brnai, a onda je stigla kazna.

Scott McTominay je u 86. minuti zabio glavom uz malu dozu sreće. Sreća ili ne, donio je Unitedu veliku pobjedu.

Manchester United je sada šesti na tabeli s 41 bodom. Aston Villa je poziciju iznad s 46 i propustila je tako danas da skoči na 4. mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Naredno kolo Unitedu donosi gostovanje kod Lutona. Aston Villa će u London gdje će igrati protiv Fulhama.