Sjajna utrka u Crans Montani
Elvedina Muzaferija osvojila nove bodove u Svjetskom kupu i stigla do najboljeg plasmana u spustu
Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija potvrdila je još jednom sjajnu formu. Elvedina je u spust utrci u okviru Svjetskog kupa u švicarskoj Crans Montani danas zauzela sjajno 18. mjesto.
To je za našu skijašicu bio najbolji plasman u historiji kada su u pitanju spust utrke u okviru Svjetskog kupa.
Elvedina je osvojila novih 13 bodova, a u cilju je imala vrijeme 1:20.21, što je bio sekundu i deset stotinki sporije odp objednice Lare Gut Behrami. Interesantno da je na trećem prolaznom vremenu bila najbrža.
Na podijumu su pored Gut Behrami danas završile Jasmine Flury i Cornelia Huetter.
Što se tiče Muzaferija ona je sada svoj bodovni saldo u spustu povećala na 19 bodova, a ima i 18 bodova u superveleslalomu, dakle ukupno u Svjetskom kupu osvojila je 37 bodova.
Pred Elvedinom su ovaj vikend još jedna utrka spusta u superveleslaloma u Crans Montani i prilika za nove bodove.
Već sada je jasno da će ovo biti najbolja sezona u historiji bh. skijanja što se tiče bodova u Svjetskom kupu.
Nakon Crans Montane Elvedina ima još četiri brze disiplcine u Svjetskom kupu.
U kakvoj je formi vjerujemo da će do kraja sezone ovaj bodovni saldo biti još veći.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Niguez pronašao novi klub
U suzama je otišao na posudbu, a šta će tek biti sada? Ratnik napušta Madrid poslije 17 godina
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Nevjerovatni Terzić završava sjajne poslove