Ludnica u Srebreniku: Kiks Slobode, dva gola u nadoknadi, prekid, varnice...

Haris Zilić

Bogat program je danas bio u Prvoj ligi FBiH gdje je odigrano svih osam mečeva 19. kola, a razlog je Uskrs koji je u nedjelju, tako da u nedjelju neće biti fudbala na prvoligaškim terenima.

U ovom izvještaju donosi smo četiri današnje utakmice.

Lider Sloboda gostovala je u Srebreniku kod Gradina u komšijskom duelu. Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi, stadion u Gradini je bio ispunjen do posljenjeg mjesta.

Nakon velike borbe utakmica je završena rezultatom 1:1. Gradina je povela 1:0 sjajnim pogotkom Hasića u trećoj minuti sudijske nadoknade, a u osmoj minuti nadoknade Komazec poravnava na 1:1 nakon čega je bio prekid utakmice u Srebreniku, trajap je prekid pet minuta, a onda je utakmica brzo završena.

Ovaj remi Slobode znači da je razlika u vrhu tabele između Slobode i Stupčanice sada samo četiri boda.

Zvijezda je u Gradačcu upisala jako bitnu pobjedu. Domaća ekipa je savladala Simm Bau rezultatom 3:1.

Loša subota je bila u Hadžićima. Domaći Radnik je poražen od Bratstva sa 1:0, a gol za goste postigao je Poturalić.

Budućnost je u Banovićima dočekala Jedinstvo, također je bila vrlo tvrda i borbena utakmica, a gledatelji su na kraju vidjeli dva giola, završeno je rezultatom 1:1.

FK Radnik Hadžići - NK Bratstvo 0:1 (/Poturalić 8')

FK RADNIK HADŽIĆI: Kršić, Kovačević, Musić, Konjhodžić, Nargalić, Bešić, Jašarević, Kurevija, Rizvo, Drina, Sabljica.

NK BRATSTVO: Šito, Sinanović, Devedžić, husejnović, De Carvalho, Berbić, Ćosić, Jaganjac, Smajić, Kojić, Poturalić.

NK Zvijezda - BFK Simm Bau 3:1 (Purač (ag) 10', Antić 50', Mujčić 76'/Mujčić 76' (ag)))

NK ZVIJEZDA: Aljkanović, Dobrilović, Bajrić, Antić, Huseinbašić, Avdić, Hero, Vujić, Mujčić, Pepić, Tallison.

BFK SIMM BAU: Hodžić, Halilović, Purač, Pandžić, Vazda, Resić, Ahmetbegović, Stjepanović, Pandžić, pilav, Vladić.

OFK Gradina - FK Sloboda 1:1 (Hasić 90+3'/Komazec 90+8')

OFK GRADINA: Buljubašić, Kovčić, Dugalić, Andrić, Forić, Hadrović, Muminović, Imamović, ALičić, Panjeta, Husović.

FK SLOBODA: Muminović, Mujkić, Hasanović, Dilaver, Dervišagić, Čivić, Merdović, Hadžibeganović, Kalesić, Hadžanović, Ignjatović.

FK Budućnost - NK Jedinstvo 1:1 (Trumić 10', Dupoanović 86')

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK BUDUĆNOST: Ikanović, Muratović, Mrakanović, Trumić, Baltić, Husić, Saletović, Smajlović, Imamović, Đerzić, Mešanović.

NK JEDINSTVO: Bilić, Alibegović, Kurić, Skalić, Jusić, Zarić, Smailović, Mizić, Hadrović, Kojić, Mitrović.