S utakmicom više

Manchester City na hrvatski pogon: Građani su ponovo na vrhu engleske Premier lige!

Eldar Ganibegović, foto: EPA

Od 16 sati pratili smo četiri utakmice 33. kola engleske Premier lige. Manchester City se vratio na vrh, barem dok svoje mečeve ne odigraju Liverpool i Arsenal.

Građani su na Etihadu ugostili Luton i slavili s 5:1. Već u drugoj minuti je bilo 1:0, poveo je domaći tim bizarnim (auto)golom.

Na drugi gol čekali smo sve do 64. minute kada pogađa Kovačić, a 12 minuta kasnije iz penala pogađa Haaland.

Smanjio je Barkley na 3:1 u 81. minuti, no golovima Dokua i Gvardiola (jedan drugom asistirali za golove) City je stigao do uvjerljive pobjede.

Sa 73 boda Manchester City je prvi na tabeli. Po dva boda i utakmicu manje imaju Arsenal i Liverpool.

Brentfrod je s 2:0 slavio protiv Sheffield Uniteda koji je već prežaljen. Oba gola vidjeli smo u drugom poluvremenu.

Prvo je u 64. minuti Arblaster pogodio svoju mrežu, da bi pet minuta kasnije zbog faula bio poništen gol Damsgaarda.

Treća minuta nadoknade donijela je novi gol za domaće, a strijelac je bio Onyeka. Anel Ahmedhodžić je igrao svih 90 minuta kod gostiju.

Burnley i Brighton su podijelili bodove. Bilo je 1:1.

Brownhill je doveo domaći tim u vodstvo u 75. minuti, da bi Murić u 79. minuti postigao autogol za konačan rezultat.

Remi smo vidjeli u susretu Nottingham Foresta i Wolvesa. No, vidjeli smo i dva gola više, bilo je 2:2.

Cunha je doveo Wolvese u vodstvo u 40. minuti, no već u 45. je izjednačio Gibbs-White.

Danilo pogađa u 57. minuti za potpuni preokret, no drugim golom na utakmici Cunha je gostima spasio bod.

Od 18:30 pratiti ćemo utakmicu Bournemoutha i Manchester Uniteda, a ranije danas je Newcastle s 4:0 razbio Tottenham.